Суд конфіскував у хмельничанки вівчарку
Німецька вівчарка вийшла за межі подвір'я без власниці й покусала людину
- Хмельницький
-
18 лютого 2019 15:32

За порушення правил вигулу собак власника притягнули до адміністративної відповідальності, а німецьку вівчарку конфіскували, повідомила Depo.Хмельницький речниця Хмельницького міськрайонного суду Алла Плінська.
"Як слідує із статистичних даних Хмельницького міськрайонного суду не усі громадяни міста обізнані або ж дотримуються Правил утримання домашніх тварин в місті, що затвердженні рішенням Хмельницької міської ради," - каже вона.
У провадженні суду перебувала адміністративна справа відносно мешканки міста Хмельницького, яка утримуючи домашнього улюбленця породи німецька вівчарка допустила безконтрольний вихід тварин за межі її утримання, а саме приватного будинку, в результаті чого собака вкусила потерпілого за руку, заподіявши таким чином шкоди здоров'ю чоловіка.
Власницю собаки визнали винною у вчиненні правопорушення передбаченого ч.2 ст.154 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення правил тримання собак і котів, та наклали штраф в розмірі 51 грн та конфіскували пса.
Судом в рішенні суду вказано, що власниця тварини порушила правила, що передбачають однією з особливостей утримання тварини - запобігання безконтрольному виходу тварини поза межі місця її утримання.
"При цьому звертаємо увагу на те, що передбачено обов'язок суду конфісковувати тварин, у випадках, якщо внаслідок порушення правил утримання тварин і котів було спричинено шкоду здоров'ю людей або їх майну, або якщо власник повторно вчиняє протягом року це ж правопорушення," - додає Алла Плінська.
За її словами, усього за 2018 рік було розглянуто 12 справ за ст.154 КУпАП. По усіх справах майже однотипні порушення - власники собак допустили безконтрольний вихід собак із місць їх утримання через незачинені калітки або ж вигулювали собак без намордника, в результаті чого собаки покусали перехожих, серед яких не тільки дорослі, а й одна малолітня та одна неповнолітня дитина.
Якщо аналізувати породи собак, порушення правил утримання яких завдало шкоди потерпілим, то це і німецькі вівчарки, московська сторожова, стаффорд, американський підбультер'єр, ягдтерєр та пекінес.
При виборі домашнього улюбленця, радить речниця суду, варто врахувати перелік порід потенційно небезпечних собак, що є додатком до Правил утримання домашніх тварин в Хмельницькому, а саме: акіта-іну, американський бульдог, американський стафордширський тер'єр, англійський мастиф, аргентинський дог, бельгійська вівчарка, бернський зенненхунд, бордоський дог, бразильська філа, бульмастиф, бультер'єр, доберман, кавказька вівчарка, кане корсо, мастіно неаполетано, московська сторожова, німецька вівчарка, німецький дог, перо преса канаріо, південноруська вівчарка, пітбультер'єр, різеншнауцер, родезійський ріджбек, ротвейлер, середньоазіатська вівчарка, тосаіну, чорний тер'єр, німецький боксер, фокстер'єр, ягтер'єр німецький, метиси вищезазначених порід з явними фенотипічними ознаками.
Нагадаємо, а французів почали штрафувати через "гучних" собак.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:21Робота ППО на Хмельниччині: Що відомо
- 15:43iPhone 16 очима професійного фотографа: чи вартує своїх грошей? Інновації
- 12:53 На хабарі за встановлення групи інвалідності погорів лікар з Хмельниччини: Під час обшуку в нього знайшли мільйони готівкою ФОТО
- 09:20"УЗ" запускає експериментальний поїзд зі Львова до Хмельницького (ГРАФІК)
- 20:17На Тернопільщині зіткнулися вантажівка й легковик: Четверо смертей (ФОТО) ФОТО
- 13:15Стало відомо про одного загиблого через нічний удар по Хмельниччині
- 12:56У Хмельницькому затримали чоловіка, що розгулював містом із бойовою гранатою
- 12:12На Хмельниччині під час потужної грози блискавка уразила будинок молитви (ФОТО, ВІДЕО) ФОТО Відео
- 08:40Вночі ворог атакував Хмельниччину: Що відомо
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 18:18 Особливості отримання виготовленого закордонного паспорта дитини: деталі
- 11:28В Хмельницькому затримали тернополянина, що організував бізнес на ухилянтах ФОТО
- 10:03"УЗ" запускає експериментальний поїзд зі Львова до Хмельницького
- 19:59У МОЗ підказали українцям, як безпечно пережити 30-градусну спеку
- 12:26На Хмельниччині змінюють порядок оголошення повітряних тривог
- 09:41ППО знешкодила вночі 117 з 157 дронів, запущених по Україні
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 13:17Стріляв у сусіда: У Хмельницькому затримали молодика, що поранив чоловіка
- 11:08Майже пів сотні дронів збили сьогодні над Хмельниччиною, - ОВА