ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Хмельницькому продемонструють "Скарби Поділля"

Традиційний подільський розпис відтворений у 70 художніх авторських творах

Depo.
14 лютого 2018 23:13
ФОТО: depo.ua

В обласному центрі розпочинається виставка-конкурс "Скарби Поділля", повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облради.

Оригінальний подільський розпис - це важлива складова народного декоративно-прикладного мистецтва.

До нашого часу дійшло не так вже й багато візерунків, які збереглись на старих будівлях, в музейних закладах, в науковій літературі та матеріалах досліджень науковців. Віднайдені зразки візерунків були відтворені викладачами дитячих мистецьких шкіл.

Вони будуть представлені від 15 лютого до 15 березня у виставці подільського розпису "Скарби Поділля" в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва.

Цей розпис побутував широко в етнографічному регіоні України - на Поділлі (нині Хмельницька, Вінницька, частини Тернопільської та Одеської областей). Розписом прикрашали хати зовні та всередині, господарські будівлі - зовні, предмети домашнього вжитку (скрині, шафи, рами, полиці, задки возів і саней, керамічний посуд тощо).

У виставковій же експозиції головну роль відіграють 70 художніх авторських творів за мотивами подільського розпису, які підготували викладачі дитячих мистецьких шкіл області.

Виставка є конкурсною. З робіт-переможців сформується пересувна виставка, з якою матимуть змогу ознайомитися жителі різних населених пунктів області.

Нагадаємо, а в Хмельницькому обласному художньому музеї експонується ювілейна виставка робіт родини Анісімових.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook