UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Хмельницькому презентували наукові добірки про фортеці та мапи краю

Науково-популярні книги оповідають про окремі історичні періоди розвитку області через тему замків та фортець, карт пізнього середньовіччя 

У Хмельницькому презентували наукові доб…

У Хмельницькому презентували наукові видання про фортеці та карти області, які приурочені 80-річчю Хмельницької області, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

Над книгою "Замки, фортеці, пізньосередньовічні укріплення Хмельницької області" працювали дослідники Володимир Захар'єв, Ігор Старенький та Сергій Шпаковський. У ній йдеться про оборонні споруди ХVІ-ХVІІ ст, залишки яких збереглися на території їхньої малої батьківщини - складових території Хмельницької області Центрального Поділля та Південно-Східної Волині. Автори спробували показати цілісну картину розташування замків, фортець, укріплення міст у найбільш небезпечному українському регіоні "ізнього середньовіччя.

"Наша область одна з кращих в Україні, - розповідає один з авторів книг Володимир Захар'єв. І не тільки тому, що ми тут живемо, а й тим що поєднала центральне Поділля і Південно-Східну Волинь."

За його словами, книжки спробували зробити науково-популярними. Щоб люди прочитавши їх побачили посилання на інші статті, розширили свій кругозір. Бо кожен має знати історію свого краю.

"Хмельниччина взагалі найбагатша на фортифікаційні споруди, особливо її південна частина. Їх багато збереглося, але велика частина з них у дуже поганому стані і продовжують руйнуватись," - зазначає автор Ігор Старенький.

Друга книга "Давні карти та щоденники про Хмельниччину XVI-XVII століть". Її створили Володимир Захар'єв та його дочка Зоя Захар'єва. Автори ідентифікували переважну більшість населених пунктів, які позначені на картах, проаналізували оборонний потенціал населених пунктів цих регіонів, адже на території теперішньої Хмельницької області проходили Чорний і Кучманський шляхи, якими рухалися у Річ Посполиту татари-кримчаки.

"Вийшов цікавий аналіз, по кожному із районів області. Ми взяли дві карти - француза Гійома Левассера де Боплана 1650 рік, їх є декілька варіантів та найнятого польським магнатом І. Яблоновським італійця архітектора Річчі Занноні 1772 року. Також додали кілька перекладів документів та щоденників іноземних авторів," - стверджує Володимир Захар'єв.

Історик сподівається, що обидва видання до кінця року потраплять до кожного із бібліотек області.

Дві презентовані роботи є частиною серії публікацій про історію Хмельниччини. Автори обіцяю, буде продовження.

Нагадаємо, днями презентували й унікальний 3D путівник містом. Відтепер Хмельницький - єдине українське місто, що має 3D путівник.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme