У Хмельницькому фінішували навчання українських піротехніків американцями (ФОТО)

Гуманітарному розмінуванню вчилися ДСНСники п'яти областей та прикордонники

В Хмельницькому завершився спільний піротехнічний тренінг від американських колег-саперів, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ДСНС в області.

Впродовж п'яти днів піротехніки з Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Херсонської, Хмельницької областей, м.Київ, з трьох спеціалізованих підрозділів ДСНС та сапери з Національної академії Державної прикордонної служби України навчалися, як користуватися надсучасним спецобладнанням для пошуку і знешкодження вибухонебезпечних предметів.

Спершу рятувальники заслухали теоретичний курс, а далі отриманні знання закріпили на практиці.

В навчальному центрі облаштували три пошукових локації, що імітують особливості грунту: піщаний, кам'янистий та чорнозем. Необхідно було виявити сховані іноземними інструкторами 5 вибухонебезпечних предметів. Завдання максимально наближені до реальних умов роботи.

Новим стало пошукове спецобладнання, за допомогою якого потрібно було виконати місію. Рятувальники пояснюють, що нові металошукачі набагато чутливіші, від тих, що нині є на озброєнні відомства. Тож скорочується час виявлення вибухонебезпечних предметів.

Останнім етапом тренінгу стало нагородження дипломами та обладнанням.

Піротехніки отримали на озброєння 20 сучасних металодетекторів, 5 комплектів для гуманітарного розмінування та набори навчальних макетів вибухонебезпечних предметів. Обладнання роз'їдеться областями, а дипломовані спеціалісти, що пройшли тренінг, навчать ним користуватися свої колективи.

"Від початку АТО сапери ДСНС виявили і знешкодили понад 133 тисячі вибухонебезпечних предметів. Тому потреба у подібних заходах в України дуже висока. А знання, які отримують наші фахівці безцінні", - підкреслив заступник начальника управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС України Андрій Бевз.

Нагадаємо, на базі навчального пункту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Хмельницької області відбувся тренінг із знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів за підтримки Штабу командування Збройних сил США в Європі та за сприяння Посольства США в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #ДСНС #США