У Хмельницькому експонують "Монументальну майстерню: 1960-80" (ФОТО)

У Хмельницькому обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки графіки з музейної колекції "Монументальна майстерня: 1960-80"

Про це інформує Depo.Хмельницький за матеріалами ХОХМ.

До експозиції "Монументальна майстерня: 1960-80" увійшли графічні аркуші видатних українських художників, що працювали в галузі монументально-декоративного мистецтва: А. Рибачук, В. Мельниченка, Е. Коткова, І. Остафійчука, В. Бовкуна, М. Малишка, О. Дубовика, Є. Безніска, Л. Ястреб, В. Маринюка, В. Патика, М. Мазура, М. Андрійчука та інших.

Спеціальним гостем заходу був фотограф-документаліст Євген Нікіфоров з Києва, який презентував авторську книгу та фотопроект Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics. Євген Нікіфоров чотири роки подорожував Україною у пошуках монументальних мозаїк 1950-х–1980-х років. За цей час він відвідав більше 200 міст і сіл, де знайшов і зафіксував тисячі робіт.

У 2017 році фотопроект вийшов у вигляді книжки Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics (Видавництво "Основи", Київ та DOM Publishers, Берлін), що перемогла у категорії "Мистецька книга" та отримала Гран-Прі на конкурсі "Книжкового Арсеналу".

Під час зустрічі фотограф розповів, з чого розпочався проект, як перетворився на книгу, про особливості процесу зйомок, способах пошуку та атрибуції монументального мистецтва, навів приклади найцікавіших знайдених мозаїк та показав, як змінюється публічний простір під впливом "декомунізаційного" закону на прикладі монументального мистецтва.

Нагадаємо, Хмельницький обласний художній музей започаткував ще один мистецький проект.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький