У фермера на Хмельниччині відібрали 317 га землі

Ділянки державної форми власності були надані Головним управлінням Держгеокадастру в Хмельницькій області юридичній особі без проведення земельних торгів (аукціону) з продажу права їх оренди

За позовом прокуратури скасовано право оренди земель державної власності вартістю 19 млн грн, повідомили Depo.Хмельницький в прес-службі облпрокуратури.

На виконання рішення суду, винесеного за позовом прокуратури Хмельниччини, скасовано право фермерського господарства на оренду земельних ділянок загальною площею 317 га. Позовні вимоги про визнання недійсними 12 договорів оренди земельних ділянок, розташованих на території Ізяславського району Хмельницької області, підтримано та задоволено постановою Північно-західного апеляційного господарського суду.

Вартість цих земель сільськогосподарського призначення складає понад 19 млн грн.

Підставою для прокурорського реагування стало те, що в порушення вимог законодавства, яким передбачено дотримання конкурсних засад при передачі таких земель,  вказані ділянки державної форми власності були надані Головним управлінням Держгеокадастру в Хмельницькій області юридичній особі без проведення земельних торгів (аукціону) з продажу права їх оренди.

Допущені  порушення за умови дефіциту земельних ресурсів та наявного попиту на отримання в оренду земель сільськогосподарського призначення не дали змогу встановити ринкову орендну плату за їх використання. Отримання земельних ділянок у користування поза конкурсною процедурою надає переваги відповідним користувачам поряд з іншими добросовісними орендарями та створює корупційні ризики.

Відтак, незаконне використання вказаних ділянок припинено та землі повернуто їх власнику.

Нагадаємо, днями прокурори на Хмельниччині викрили чергову земельну оборудку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький