У держвласність повернуться 10 га земель водного фонду на Старокостянтинівщині

За втручання Старокостянтинівської місцевої прокуратури поверненню у державну власність підлягають землі водного фонду

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою в межах реалізації представницьких повноважень встановлено порушення вимог законодавства при використанні земель водного фонду (ставка) на території Огіївської сільської ради Старокостянтинівського району, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу облпрокуратури.

Встановлено, що у 2005 році між Старокостянтинівською районною державною адміністрацією та одним із місцевих жителів на 10 років укладено договір оренди земельної ділянки площею майже 10 га. У 2015 році між районною державною адміністрацією, попереднім орендарем та ще одним громадянином, на підставі розпорядження заступника голови, укладено угоду про поновлення дії зазначеного договору оренди земельної ділянки під водним об'єктом.

У порушення вимог законодавства, такими діями райдержадміністрація вийшла за межі своїх повноважень, оскільки земельну ділянку передала як цілісний водогосподарський комплекс з розташованим на ній водним об'єктом (ставом) та комплексом гідротехнічних споруд. Разом з тим, угоду про поновлення договору оренди укладено без проведення обов'язкової нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки.

Реагуючи на виявлені порушення, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами про скасування розпорядження райдержадміністрації, визнання угоди про поновлення дії договору оренди недійсною та повернення земельної ділянки до державної власності.

Старокостянтинівський райсуд позицію прокуратури підтримав та позов задовольнив. Відтак, за втручання органів прокуратури 10 га земель водного фонду, переданих у користування з порушенням вимог законодавства, підлягає поверненню у державну власність.

Нагадаємо, майже на 100 тис. грн провернув оборудку інженер на Хмельниччині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький