UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Чорному Острові відкрили Пам’ятний знак "Борцям за волю України"

Приурочили дійство 100-річчю з дня героїчного бою під Чорним Островом військ УНР під керівництвом полковника, начальника Генерального штабу армії УНР Євгена Мишковського (Мєшковського) з більшовицькими військами

У Чорному Острові відкрили Пам’ятний зна…

Про це інформує Depo.Хмельницький.

У Чорному Острові урочисто відкрили Пам’ятний знак "Борцям за волю України" на честь 100-річчя з дня героїчного бою під Чорним Островом військ УНР під керівництвом полковника, начальника Генерального штабу армії УНР Євгена Мишковського (Мєшковського) з більшовицькими військами. 

Саме тут, за свідченнями очевидців, що зібрані у виданні Українського історичного інституту "Героїчний бій під Чорним Островом", було смертельно поранено полковника Мишковського і саме за цей бій він удостоєний звання генерала-хорунжого армії УНР. 

Довідка. Народився Євген Васильович Мишковський (Мєшковський) 12 лютого 1882 р. в козацько-шляхетській родині. Дитинство провів на Полтавщині в українському середовищі. Любов до України і гордість за своє походження прищепила мати. Спершу пішов стежкою священника, потім різко звернув на військову. За героїзм у роки Першої світової війни нагороджений усіма можливими орденами, а також Георгіївською зброєю. Під час служби у гетьманській армії принципово не вживав російської мови, а на звернення до нього російською  не відповідав і вимагав звертатися українською.

В українській армії з 1918 року, представник армії УНР при штабі німецького піхотногокорпусу. За Гетьманату член української делегації на переговорах з більшовицькою Росією щодо демаркації українсько-російського кордону, начальник оперативного відділу Генштабу. З грудня 1918 року - начальник штабу Галицької армії. У ході українсько-польської війни керував реорганізацією армії, формуванням корпусів і бригад. З березня 1919 року - начальник штабу Східного фронту, Волинської групи, Армії УНР. 1920 1-й генерал-кватирмейстер. 

6 липня 1920 року під Чорним Островом більшовицька кіннота Будьонного несподівано атакувала потяг, в якому перебував штаб Армії УНР. І, здавалося б, у безвихідній ситуації начальник штабу української армії Євген Мешковський повів штабних старшин в атаку. Уцьому переможному бою Євгена Мишковського було смертельно поранено…

Помер 9 липня, похований у Тернополі на Микулинецькому кладовищі. Євгена Мешківського сотник та поет Євген Маланюк назвав "генералом-лицарем", "людиною, яка не знала кривих ліній, тільки – прості". А генерал-полковник Микола Капустянський сказав, що той – "справжній богатир тілом і духом, людина нестримної енергії, великої працездатності й лицарської вдачі".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"