UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Цьогорічний сезон полювання на Хмельниччині має свої особливості

В угіддях державного лісового фонду полювання на копитних тварин та хутрових звірів розпочнеться 16 листопада - на два тижні пізніше його офіційного старту

Цьогорічний сезон полювання на Хмельничч…

Про особливості мисливського сезону розповіли в прес-службі Шепетівського лісгоспу, передає Depo.Хмельницький.

Цієї осені початок полювання відтермінували фактично на 16 днів.

"Перенесення відкриття сезону викликане тим, що через аномально теплу для цієї пори року погоду люди масово відправляються в ліс по гриби, на відпочинок. Тож, зважаючи на цей фактор, а також на необхідність дотримання правил техніки безпеки при проведенні полювання, Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства рекомендувало не проводити полювання на території лісових мисливських угідь, наданих у користування держлісгоспам, до встановлення належних умов для цього", - каже  мисливствознавець Шепетівського району Вадим Ситарук.

У мисливських угіддях держлісгоспу колективне та облавне полювання на диких парнокопитних тварин триватиме з 16 листопада до 29 грудня 2019 року включно, а на самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування, – до 26 січня 2020 року включно.Щодо індивідуального полювання на копитних, то на самця козулі, самця і самок кабана та молодняк зазначених видів воно триватиме до 31 грудня 2019 року.

На зайця-русака, лисицю, єнотоподібного собаку, а також на бобра – до 26 січня 2020 року включно.

Днями полювання є: на копитних при індивідуальному полюванні – усі дні тижня, а при колективному та облавному полюванні – субота та неділя; на хутрових – субота та неділя. Обмежень для відстрілу вовків, лисиць та єнотоподібних собак  немає, а от зайця за відстрільною карткою кожен мисливець може добути не більше одного на день. У держлісгоспі є в наявності ліцензії на козулю та кабана.

Впродовж сезону полювання в мисливських угіддях діятимуть рейдові бригади по здійсненню контролю за дотриманням мисливцями правил полювання. До речі, з початку відкриття сезону на пернатих (3 серпня 2019 року) працівниками єгерської служби, державної лісової охорони та груп оперативного реагування у мисливських угіддях області ведеться посилена охорона. Цього року загалом уже складено вісім протоколів про адміністративні правопорушення, зокрема шість щодо порушень правил полювання, а два – передані до суду за фактами незаконного відстрілу дичини.

Не зайве й нагадати несумлінним мисливцям, що суттєво підвищено розміри відшкодування збитків, завданих мисливському господарству. Зокрема, незаконне полювання на зайця-русака обійдеться мінімум у 8 тисяч гривень, на козулю – 32 тисячі, кабана – 40 тисяч гривень. Додатково буде нараховано штраф за незаконне полювання до 1020 гривень.

Що ж до небезпеки мисливської зброї, то відповідальність за її технічний стан несе її власник. Умовою безпечного користування мисливською зброєю є чітке виконання правил користування нею і сувора дисципліна всіх мисливців під час полювання. Не допускається виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю, а також у нетверезому стані.

Нагадаємо, сезон полювання з 2 листопада відкрився цьогоріч лише в угіддях українського товариства мисливців та рибалок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme