Центр розмінування ЗСУ перетнув 15-літній рубіж

15 років тому 1 вересня створено Центр розмінування Збройних Сил України в Кам'янці-Подільському
Depo.
3 вересня 2016 09:37
ФОТО: depo.ua
Центр розмінування ЗСУ перетнув 15-літній рубіж
Центр розмінування ЗСУ перетнув 15-літній рубіж

Цими днями колектив Центру розмінування Збройних Сил України відмічав свій 15-річний ювілей, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Міноборони.

Від самого початку проведення Антитерористичної операції сапери з Центру розмінування виконують завдання в найгарячіших точках Сходу України. Визволення міст Слов’янськ і Краматорськ, запеклі бої в Ізваріно, Іловайську, Дебальцевому, за Донецький та Луганський аеропорти, це не повний перелік міст та селищ, де особовий склад Центру розмінування ризикував своїм життям заради світлого майбутнього України.

За особисту мужність, високий професіоналізм виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України 25 військовослужбовців Центру розмінування нагороджено державними нагородами.

За час існування особовим складом Центру розмінування було знищено та знешкоджено близько 197 тисяч вибухонебезпечних предметів з яких до тисячі саморобних вибухових пристроїв, очищено більше як 300 гектарів територій забруднених вибухонебезпечними предметами, підготовлено понад 6000 спеціалістів з розмінування для Збройних Сил України, інших силових відомств.

Авторитет і повагу колектив Центру розмінування здобув на міжнародному рівні. Чималий внесок військовослужбовці Центру розмінування внесли в забезпечення миру та стабільності за межами нашої держави. Зокрема, військовослужбовці Центру в різні роки брали участь в миротворчих операціях в Конго, Ліберії, Лівані, Іраку. А з 2010 року відповідно до наших міжнародних договорів та протоколів розпочали виконувати миротворчі операції в складі сил НАТО.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький