Трохи гумору: Чим запам'ятався для жителів Хмельниччини рік, що минув (ЧАСТИНА ЧЕТВЕРТА)

З-поміж усіх перепетій пригадаємо, що нам підіймало настрій в 2019 році

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Трохи гумору: Чим запам'ятався для жител…

Перегорнувши чергову сторінку із життя області, Depo.Хмельницький вирішив подарувати трохи позитиву, пригадавши, що тішило краян чи то свідомо, чи непередбачувано. Отож, трохи казусів, які уже відійшли в історію разом з 2019 роком. Все, що дивувало у четвертому кварталі.

Жовтень

Картопляну пастку на одій з вулиць Хмельницького влаштував випадково невправний водій вантажівки. Вранці хмельницькі водії не могли проїхати через тонни картоплі на дорозі. Підняти вантажівку надзвичайники не мали права, допоки власник вантажу не забере його. Лише потому, як прибула інша автывка, в яку перевантажили картоплю, а кран підняв перекинуту машину, рух відновили. Не так щоб весела подія, але й без постраждалих.

Житель Полонщини організував у себе вдома підпільну гуральню. Під час обшуку приміщення копи знайшли тонну продуктів бродіння самогону. Звісно ж, у "підприємця" усе вилучили і просто на очах в того – повиливали. Цікаво, що виросте тепер на городі? Можливо, проспиртовані огірочки…

Сенсаційну знахідку зробили археологи у Чорному острові – під двором старої ратуші знайшли підземні ходи та цілі галереї. Раніше на цьому місці, крім ратуші, були заїжджий двір з готелем, магазини та ще й стайня. Донедавна все це перебувало в приватних руках, але не байдужа до свого минулого громада викупила цю площу та замовила археологічні дослідження. І що здивувало – виявили підвали XIX століття, які з’єднані з іншими спорудами галерейного типу, що ведуть у напрямку палацу Пшездецьких та в напрямку костьолу. Вони добре збережені, муровані з цегли, але ще не розчищені. Тепер шукають тут споруди ще більш раннього періоду.

Один з хмельничан, який втомився жити без голови облдержадміністрації, запропонував просто Зеленському свою кандидатуру. На офіційному сайті президента України зареєстрував е-петицію із проханням підтримати його кандидатуру на посаду очільника області. "Під час пресмарафону ви заявили, що у вас проблеми з призначенням голів ОДА, що багато хто не хоче йти працювати, а зокрема у Хмельницьку область, через малу зарплату, або є представниками кланів. Чи мають корупційний підтекст. Тому я, Шимілін Олег Васильович, офіційно заявляю, що хочу працювати головою Хмельницької ОДА, оскільки ніхто більше з тих, кого вам пропонували, офіційно не виявив бажання запропонувати себе", – завзято написав чоловік.

Неймовірну оазу створила у себе на подвір'ї родина з Новоушиччини. У глухому селі не лише приїзджих, а й місцевих, дивує унікальне подвір'я з неймовірним екстер'єром. Проживаючи у маленькому, віддаленому від районного центру селі Шебутинці, сім’я Ніни та Юліана і його брата Володимира зуміла зробити у своєму куточку оазу рукотворної краси. Здалеку спеціально привозили прості підручні матеріали. Композиції доповнені невеличкими дитячими іграшками, фігурками і лампочками. До фонтанчиків підведена вода, а вночі вони ще й підсвічуються.

Листопад

Нардеп з Хмельниччини виступив за легалізацію самогоноваріння. Микола Стефанчук в числі тих "слуг народу", що зареєстрували законопроект про скасування адміністративної відповідальності за самогоноваріння. У 2012 році нардепи голосували за аналогічний проект, що мав дозволити варіння самогону без мети збуту. Тоді ініціаторами законопроєкту виступали нардепи з "Партії регіонів".

В одній із веж Фортеці в Кам'янці-Подільському зберігся туалет, збудований ще в середині ХVI сторіччя. Розташоване древнє "сантехнічне диво" на третьому ярусі вежі Лянцкоронської. Як зазначають в музеї, вбиральню побудували тоді, коли замурували проїзну браму на першому ярусі башти. Функціональні елементи туалету витесані з білого каменю, включно з сидінням, лотком для виведення нечистот і вентиляційним віконцем. У більшості середньовічних замків не було ні вбиралень, ні каналізації, ні водопостачання. Тільки заможні власники замків мали спеціальні приміщення для задоволення своїх природних потреб.

Несподівано під завісу листопада на головному майдані Хмельниччини зацвіла сакура. Краяни отрималу чудову нагоду знову помилуватися квітом природи перед новорічними святами. Так природа дала можливість втішатися ледь не взимку квітами на деревах у центрі Хмельницького, яке жартома розцінюють, як особливе ставлення природи до жителів міста. Можливо й авансом. І обов'язково, з надією на взаємність.

Зірці "Лісапетного батальйону" з Чемеровеччини подарували зірку з космосу. Лідерка гурту з села П’ятничани, відомого на всю Україну,  відсвяткувала свій день народження у Парижі.  На свято діти Наталії Іванівни подарували їй зірку, яка тепер зветься Фаліон. Де знаходиться це світило у зоряному Всесвіті, зорієнтуватися важко, але, знаючи гуморливу вдачу співачки, хочеться вірити, що зірка все ж підморгує кожному, хто підніме свій погляд у нічне небо.

На Хмельниччині Дністер "відступив" і відкрив дослідникам стародавні скарби. На Кам'янеччині історики дослідили берег Дністра та виявили цікаві старожитності. Обстежили два багатошарових поселення (трипільська, чорноліська, черняхівська культури, давньоруський час та ХVІІІ-ХІХ ст.) і знайшли чорнолощений черпак пізнього етапу чорноліської культури (ІХ-VІІІ ст. до н.е.), в оздобленні якого прослідковуються впливи фракійського гальштату. Водночас у зрізі берегової лінії зафіксовано ряд об’єктів (господарських ям та жител) ранньозалізного часу.

Грудень

Недолугі, так би мовити, електрики в Городку пошкодили водопровідний колектор. "Фахівці", які виконували роботи зі встановлення бетонних опор ліній електропередач у містечку, пробили трубу.  Відтак, комунальникам довелося спочатку ліквідовувати в авральному порядку наслідки аварії, однак постало питання про необхідність заміни 600 м водопровідного напірного колектору.

У перший тиждень роботи новопризначений голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет пішов вакцинуватися, привівши з собою майже 80 чиновників. І зробив це публічно, намагаючись власним прикладом нагадати про важливість щеплень. Та все одно вийшло якось "не комільфо". Сама піар-акція тривала трохи в обід і трохи в робочий час та й просто в стінах Будинку рад. 

А у Нетішині молодик "підмочив" міськраду. Камери відеоспостереження зафіксували момент, коли хлопець помочився просто під будівлею міськвиконкому. Звісно, посадовці страшенно обурилися, а от чоловік одразу став "зіркою" інтернету і добряче прославився, хоча й не зовсім пристойно.

У Хмельницькому на вежі будинку, де зараз кінотеатр "Планета", з'явився сурмач. Каланча, що нині є чи не візитівкою обласного центру, тепер під годинником має жакемара. Фігура  ростом 1 м 90 см виконана у техніці, що дозволяє розмістити всередині приводи повороту тулуба, обох рук і голови для імітації гри на трубі.

Львівські майстри, що трудилися, вирішили величати жакемара Андрієм, оскільки з'явився він на світ напередодні свята. А, можливо, й на честь керівника кінотеатру, якого теж звати Андрій, але про це скромно намагаються промовчати.

І вже під самісіньку завісу року сильний вітрюган зніс новорічну ялинку в Дунаївцях. Конструкція на головному майдані міста не витримала натиску буревію та отримала пошкодження несучої труби, зламавши її. Правда, комунальники тут проявили неабияку вправність і фактично за пару годин до Нового року відремонтували все. Свято вдалося провести як належне.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme