Триває Форум української молоді діаспори "Хмельниччина 2019"

В область завітали представники 20 країн, де успішно працюють українські молодіжні громадські організації

Триває Форум української молоді діаспори…

Представники Форуму української молоді діаспори "Хмельниччина 2019" зібралися в обласному центрі ще на День Незалежності і працюватимуть тут до кінця тижня, передає Depo.Хмельницький.

Розпочався форум з вітального слова Дмитра Лєкарцева, президента Світового конгресу українських молодіжних організацій, який зазначив, що вже восьмий рік поспіль Форум української молоді діаспори мандрує різними куточками України. Цьогоріч на ці дні епіцентром, міжнародною столицею української молоді діаспори стала Хмельниччина. Він наголосив, що Україна може пишатися своєю діаспорою, адже це гідні сини і доньки свого народу. Наша молодь – це лобісти українських інтересів у бізнесі, політиці та культурі, борці із фейками, це молоді науковці на кафедрах в університетах світу від Польщі до Америки. Незважаючи на молодий вік, вони багато знають і багато працюють, досягають шалених результатів.

ВІн зауважив, що у сучасному світі молодь давно не обмежується заходами студмістечок. Вона є  великою рушійною силою, яка впливає на всі сектори суспільного життя, світову культуру, і світ поступово підходить до визнання цього факту. Саме люди віком від 25 до 35 років, згідно статистичних даних, невдовзі становитиме переважну частину населення нашої планети. Це чітко проявляється в значному "змолодшанні" людей, які займають важливі політичні посади в урядах чи парламентах. Саме молоді люди є авторами найуспішніших стартапів, що стали відомими у всьому світі.

"Молодь має енергію, ентузіазм, має вплив. Саме молоді люди готові змінювати світ на краще. Молодь діаспори та України не просто здатна робити справи – вона вже працює. Сьогодні ми говоримо про те, як далі будувати співпрацю в політиці, бізнесі, інформаційному просторі, соціальних проектах, а головне – ми маємо визначити, як молодь діаспори може допомогти Україні,  і як сама Україна може допомогти їй це зробити, – каже Дмитро Лекарцев. – Наш Форум – це простір для діалогу. Тут народжуються нові партнерства та нові проекти. І я щиро вірю, що молодість, інноваційність та енергія, якими повна ця зала, зіграють значну роль у побудові нового іміджу України та просування її інтересів у світі."

Окрім можливості поспілкуватися із представниками влади області і міста, бізнесу Хмельниччини, гості з-за кордону отримали чудову нагоду ознайомитися і з мистецьким доробком наших земляків – артистів обласної філармонії, які неодноразово демонстрували в кращих концертних залах не лише України, а й Європи, що подільська земля багата талановитими музикантами та співаками.

Учасники Форуму беруть участь у тематичних сесіях. Уже юнаки та дівчата обговоривали питання досягнень та перспектив розвитку українського  молодіжного руху; можливості залучення діаспорян до процесів здійснення зовнішньої політики України.

В рамках проведення Форуму відбулась зустріч із представниками земляцтва Хмельниччини. На відповідній панельній дискусії присутні обговорили роль цієї організації для реалізації потенціалу Хмельницької області. Учасники обговорили роль земляцтва, як суспільного явища для єднання та взаємодопомоги. Історією становлення громадської організації "Земляцтво Хмельниччини" поділився її голова Михайло Каплун. Організація виникла в кінці 1996 року, а офіційно зареєстрована була на початку 1997. За роки роботи її учасники активно допомагали інтернатам та іншим закладам соціального спрямування в Хмельницькій області.

А ще - культурна програма - знайомство з Хмельниччиною і Україною. Учасники Форуму сплавлялися Збручем, побували в фортецях Кам'янця і Хотина, взяли участь в етновечірці.

Довідково. СКУМО –  це координаційна надбудова українських молодіжних організацій, створена на основі молодіжної комісії при Світовому конґресі українців. Діяльність СКУМО поширюється на країни, де зареєстровано українські молодіжні організації та діє організована українська громада. Організація є членом Світового конґресу українців і всебічно представляє інтереси української молоді діаспори через координацію діяльності українських молодіжних організацій у світі та співпрацю з відомствами, установами та організаціями в Україні.

Мета СКУМО – збереження національної ідентичності української молоді, що живе за межами України. Пріоритетним напрямком діяльності є гуртування та консолідація сил української молоді діаспори у світі та їх направлення на сприяння розбудови України та діаспорних структур.

Форум української молоді діаспори – це міжнародний захід, основним завданням якого є організація зустрічей керівників українських молодіжних організацій діаспори та України з видатними діячами Європи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook