UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Шахраї-мільйонники та проросійські підривники: Яких злодіїв наловили цьогоріч на Хмельниччині

Упродовж року правоохоронці "вивели на чисту воду" низку правопорушень

Шахраї-мільйонники та проросійські підри…

Depo.Хмельницький згадує ТОП-6 наймасштабніших правопорушень року, які вражають своєю зухвалістю.

Шахрайство на 40 млн грн

На "широку ногу" влаштувала "бізнес" хмельницька шахрайка, підсумки якого цьогоріч підвели місцеві правоохоронці.

Жінка, під приводом здійснення підприємницької діяльності та надуманої гострої потреби у грошах для лікування чоловіка, шляхом обману та зловживання довірою ошукала 25 осіб.

Зазвичай, користуючись тривалими приязними відносинами із потерпілими, маючи на меті заволодіти їхніми коштами, правопорушниця позичала гроші нібито для провадження господарської та підприємницької діяльності. Проте, повертати отримані кошти жінка заздалегідь не планувала.

Окрім цього, демонструючи спроможність виконати взяті на себе зобов'язання, остання намагалась підтримувати із потерпілими дружні стосунки, нерідко дарувала їм цінні подарунки, після чого знову отримувала "в борг".

Тільки на, так зване лікування чоловіка за кордоном, шахрайка зібрала майже 10 мільйонів гривень. Потерпілими від шахрайських дій хмельничанки стали як і земляки, так і жителі Житомирської, Рівненської, Херсонської та Черкаської областей.

Досудове розслідування, яке здійснював слідчий відділ Хмельницького відділу поліції ГУ НП в області за процесуального керівництва Хмельницької місцевої прокуратури, встановило, що розмір завданої окремим потерпілим шкоди коливається від 55 тисяч до 7 мільйонів гривень. Загалом же розмір збитків сягає близько 40 мільйонів гривень.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч.4 ст.190 - шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах ККУ нині перебуває на розгляді у Хмельницькому міськрайонному суді, обвинувачена - під вартою.

Ціна життя - 23 тисячі доларів

Обмін валюти - це не тільки прибутковий бізнес, але й неабиякий ризик. Цьогоріч поліція розкрила справу трьох зловмисників, які вирішили розжитися за рахунок чоловіка, що заробляв обміном валюти. Вони знали, що той повертатиметься додому з грішми, тож змовились, підшукали вогнепальну зброю та зачекали на свою жертву на території гаражного масиву.

Коли "валютник" зачинив ворота власного гаража, на нього напали, застосувавши заздалегідь підготовлену зброю і спричинивши чисельні вогнепальні поранення, від яких чоловік помер на місці. Розбійники ж забрали у вбитого 23 тисячі доларів США та втекли з місця злочину - правоохоронці затримали вбивць аж у Черкасах після вчинення аналогічного вбивства "валютника".

За результатами досудового розслідування, зібрано достатню кількість доказів для оголошення особам про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187 - розбій, спрямований на заволодіння майном у особливо великих розмірах, вчинений за попередньою змовою групою осіб, п.п. 6, 12 ч. 2 ст. 115 - вбивство, вчинене з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб ККУ.

Обвинувальний акт перебуває на розгляді у суді, а підозрювані під вартою.

Крадіжки на суму в 5 мільйонів

В цьому випадку злочинне угрупування складалось із чотирьох осіб, а його організатор, маючи не зняту та не погашену судимість, діяв під прикриттям статусу депутата однієї з селищних рад Одеської області.

Упродовж березня-серпня 2016 року на території Хмельницької та Вінницької областей "бригада" здійснила низку крадіжок та незаконно заволоділа майном потерпілих. Учасники злочинної групи, серед іншого, таємно викрали ювелірні вироби із двох спеціалізованих магазинів, при цьому застосовували методи конспірації та ретельно планували свої "операції". Діяли наступним чином: завдяки попередній заміні серцевини замків проникали до суміжних із ювелірними магазинами приміщень, а до "скарбів" проникали, пробиваючи стіни.

Завдяки своїм геройствам вони заволоділи коштовностями на суму майже 5 мільйонів гривень. Але попалися.

Нині викриті особи перебувають у статусі підсудних, їм інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 185 ККУ - крадіжка, вчинена організованою групою в особливо великих розмірах. Обвинуваченим обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та застави.

Теракт на Хмельниччині

Прокурори, поліцейські та СБУшники завдяки вдало спланованій та проведеній спецоперації попередили цьогоріч терористичний акт на території Хмельниччини. Для того їм довелося кілька місяців збирати доказову базу та документувати протиправну діяльність зловмисників.

В процесі вони з'ясували, що одна хмельничанка, спілкуючись через соціальні мережі із представниками спецслужб Російської Федерації, з ідейних міркувань погодилася їм допомогу у підривній діяльності проти України. Вона збирала та передавала інформацію про військові частини та підприємства, задіяні в забезпеченні у проведенні АТО, відстежувала протестні настрої серед населення Хмельницької області, зокрема і під час проведення акцій протесту та мітингів так званого "третього Майдану".

Окрім цього, жінка за вказівкою "куратора" прибула в Одесу, де від спільників отримала переданий автобусом із Придністров'я та замаскований у пачці з-під кави вибуховий пристрій, який складався з двох тротилових шашок вагою по 200 г кожна та пластичної речовини із впресованим запалом від ручної гранати. З цим подарунком любительку "русского міра" і затримали у квітні цього року.

Обвинувальний акт за підозрою у вчиненні особою кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.110 - посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, вчинені за попередньою змовою групою осіб, ч.1 ст.111 - державна зрада, ч.1 ст.14, ч.2 ст.258 - готування до терористичного акту, вчинене за попередньою змовою групою осіб, ч.2 ст.201 - незаконне переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю вибухового пристрою, вчинене за попередньою змовою групою осіб, ч.2 ст.28. ч.1 ст.263 - незаконне поводження зі вибуховими речовинами, вчинене за попередньою змовою групою осіб ККУ, перебуває на розгляді у суді. До зловмисниці застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Вибивальники неіснуючих боргів під "кришуванням" копа

Правоохоронці кілька місяців збирали доказову базу та документували протиправну діяльність злочинців на чолі із раніше судимим місцевим "авторитетом", які "вибивали" з жителів області неіснуючі борги.

У березні 2017 року членів злочинної групи затримано "на гарячому" під час отримання частини грошових коштів у розмірі понад 10 тисяч гривень. Крім того, встановлено 11 епізодів злочинної діяльності групи стосовно 7 потерпілих та причетність до окремих протиправних дій одного з правоохоронців.

Слідчі прокуратури зібрали достатню кількість доказів у вчиненні 3 членами організованої групи кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.189 ККУ - вимагання, вчинене повторно, організованою групою, а правоохоронцем - кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.189 - вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

До зловмисників застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Екс-правоохоронця, який все це діло "дахував", посадили під домашній арешт, відсторонили від займаної посади, а у подальшому і звільнили.

Обвинувальний акт перебуває на розгляді у суді.

Ухилення від сплати 13 млн грн податків

Керівник одного із приватних підприємств Хмельниччини у 2015 році, здійснюючи продаж сільськогосподарської продукції під виглядом власновирощеної, неправомірно скористався пільгами щодо оподаткування діяльності у сфері сільського господарства. Крім того, будучи керівником іншого підприємства, він облікував безтоварні операції з, ніби-то, придбання товарів, через що ухилився від сплати ПДВ на більш як на 3 мільйони гривень.

Також упродовж 2015 року він із рахунків підприємств зняв більше 45 мільйонів гривень, з яких не сплачено майже 10 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

За результатами досудового розслідування, проведеного прокурорами разом із фіскалами, спрямували обвинувальний акт до суду за підозрою керівника двох підприємств у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 - ухилення від сплати податків, зборів, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах ККУ.

Накладено арешт на більш ніж 3 млн грн та майно підприємств вартістю понад 1 млн грн.

Окрім цього, прокуратура області заявила цивільні позови на суму понад 13 млн грн.

Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді застави.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme