ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Топ найоригінальніших образів Кобзаря

Добірка пам'ятників Тарасові Шевченку, які відрізняються своєю оригінальністю
Depo.
11 березня 2016 10:41
ФОТО: depo.ua
Топ найоригінальніших образів Кобзаря
Топ найоригінальніших образів Кобзаря

У світі встановлено 1384 пам'ятники Великому Кобзареві. Depo.Хмельницький покаже найбільш оригінальні та незвичні  монументи.

Тарас Шевченко мабуть, найвідоміший українець у світі.

І вже точно жодному іншому українцю не присвячено стільки пам'ятників, скільки Кобзареві.

Цікаво, що перший монумент Кобзаря з'явився в Казахстані — в форті Олександрівський (зараз — Форт-Шевченко), де поет проходив військову службу.

Нині Кобзар увічнений в камені у 36 державах світу. 

Монументальний Шевченко

Топ найоригінальніших образів Кобзаря - фото 1
Найграндіозніший пам'ятник Шевченку знаходиться в Харкові. Його автори — скульптор Матвій Манізер і архітектор Йосип Лангбард — зобразили поета в образі революціонера, оточеного як персонажами його творів (кріпаків, гайдамаків, рекрутів), так і героями радянської епохи (робітників, червоноармійців, студентів).

Нестандартний 

Топ найоригінальніших образів Кобзаря - фото 2
Кобзар в Чернігові — молодий, вишукано одягнений франт. Існує думка, що саме таким Шевченко був, коли навчався в петербурзькій Академії мистецтв.

Президентський монумент

Топ найоригінальніших образів Кобзаря - фото 3
Пам'ятник Шевченкові у Вашингтоні знаменитий тим, що до його відкриття були причетні п'ять президентів США. Гаррі Трумен був почесним головою комітету по створенню пам'ятника, Рональд Рейган входив до складу цього комітету, Дауйт Ейзенхауер підписав проект постанови про будівництво, Джон Кеннеді сприяв будівництву, а Ліндон Джонсон привітав українську громаду з відкриттям монумента.

Шевченко символічний

Топ найоригінальніших образів Кобзаря - фото 4
В Римі Кобзар постав в образі давньоримського оратора. Тим самим скульптор хотів поставити українського поета в один ряд з античними філософами, а також показати, що Шевченко належить не тільки українському народові, але і всьому людству.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький