Місто без знахідок і активного дозвілля: ТОП-5 громадських проектів, не підтриманих хмельниччанами

У Хмельницькому визначилися, на що готові витратити кошти з Громадського бюджету

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Місто без знахідок і активного дозвілля:…

Містяни визначилися, на що мають піти кошти з Громадського бюджету, які реалізовуватимуть наступного року. Згідно з рейтингом, в переможцях голосування – 21 проект на загальну суму 1 965 302 гривень. Втім, більше десятка ініціатив не отримали схвалення краян. Depo.Хмельницький, визначивши з проектів-аутсайдерів п'ять "найцікавіших", дізнався, на що містяни не готові витрачати бюджетні гроші.

Загалом 15% поданих проектів не отримали підтримки хмельничан. А "за" пропозиції "Бюджету участі" віддали свої голоси майже 31 тисячу краян. І це в місті з 260-тисячним населенням.

Аби, напевне, не "підмочувати" репутацію тих, чиї проекти потерпіли фіаско, на сайті мерії навіть немає кількості поданих "за" голосів. Притому, що один з проектів отримав фінансування, отримавши лише 5 "лайків".

1. Проект "Хмельницький - місто ландшафтних знахідок" мав намір презентувати місто з "цікавими ландшафтними знахідками".
Створення ексклюзивної алеї деревовидних півоній та ландшафтної композиціі "Роза вітрів" містянам видався неперспективним.

Автор проекту переконаний, що в місті дуже багато погано оформлених клумб, які створюють неохайний вигляд навколо. І пропонував почати акцію зі трьох ландшафтних композицій. То мала б бути клумба понад дорогою по вулиці Кам'янецькій в регулярному стилі. Клумба понад дорогою біля підземного переходу на перетині вулиць Кам'янецька та Подільська, що мала б уособлювати собою "розу вітрів": чотири сторони світу, чотири сезони, чотири напрямки.

Містяни ж вирішили не витрачати на це майже 65,5 тисяч гривень, певне так і не побачивши "знахідок".

2. Пізнавальний клуб "Читанка", що був чи не найдешевшим і мав збирати дітей віком від 5 до 15 років – схоже, хмельничани вирішили, що для того, щоб щомісяця проводити зустрічі у тематичних локаціях у неформальній обстановці, вистачить і купи книгозбірень та й самих шкіл.

Автори проекту, вартість якого обчислили у 20 тисяч гривень, пропонували збирати дітей віком 5-16 років та їхн батьків, аби вони могли спілкуватися одне з одним, читати книги у цікавій формі подачі, дружити і в подальшому навіть співпрацювати. А проводити зустрічі збиралися на тематичних локаціях.

3. Відхилили і проект "Простір активного дозвілля". Схоже, для містян вже забагато "просторів" для занять спортом. Мовляв, з міського бюджету і так регулярно виділяються кошти на будівництво різноманітних, здебільшого, пришкільних стадіонів та майданчиків.

За 95 тисяч бюджетних гривень пропонувалося на вул. Шевченка облаштувати зал, де крім мінімального набору спортивних снарядів для тренувань, створити умови для розвитку особистості, освоєння здорового способу життя, командотворення. А ще - облаштувати спеціалізовану їдальню з фіточаями, кисневою пінкою та можливістю збалансованого здорового харчування.

4. Недоречним виявилася й ідея "Центру розвитку сім'ї". Хоча в обгрунтуванні проекту наводилася статистика, за якою після народження дитини більшість студентів мають проблеми з навчанням: 26% – через брак часу, 8,6% – через нестачу допомоги у догляді, 4% просто змушені змінити форму навчання. Не допомогли й посилання на поширеність такої практики у Європі, США. Автори пропонували підтимати молодих матерів-студенток, виділивши на це 90 тисяч гривень. Містяни такі витрати не підтримали.

5. Потерпів фіаско й проект "Школа бізнесу та підприємництва для дітей Хмельницького", за яким, окрім шкільної програми, дітям пропонували викладати фінансову грамотність, основи бізнесу та маркетингу, підприємництво, інтернет-маркетинг, ефективні комунікації і психологія спілкування. На проект просили майже 80 тисяч. Втім, підтримки ця ідея також не знайшла.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme