UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Точні ІФА-тести від лабораторії "Ескулаб"

Військово-медичний клінічний центр Західного регіону отримав 800 ІФА-тестів на COVID-19. Як повідомили адміністрації госпіталю, допомогу їм надали благодійники
 

Точні ІФА-тести від лабораторії "Ескулаб…

Перша соціальна медична лабораторія "Ескулаб", яка надала допомогу львівським медикам, проводить усі види лабораторних досліджень на Covid-19: виявлення РНК SARS-CoV-2 методом ПЛР, експрес-тести та ІФА-тести на виявлення рівня антитіл до коронавірусної інфекції в усіх областях, де представлені її відділення.

Що треба знати про ІФА-тести на COVID-19

"ІФА-тести виявляють імунну реакцію на вірус - рівень антитіл в організмі людини. Ми ввели у перелік досліджень виявлення антитіл IgA, IgG та IgM Covid-19 методом ІФА тому, що вони дозволяють визначити, чи триває гострий процес захворювання, а чи людина вже перехворіла, і у неї з’явився імунітет. Це особливо актуально зараз - у період повернення працівників на робочі місця потрібно знати, чи люди, яким дозволений вихід на роботу, більше не ризикують заразитися або поширити Covid-19", – розповів комерційний директор МЛ "Ескулаб" Денис Мельник.

Як відомо, в організмі людини є три види антитіл. Коли ми хворіємо, спершу виробляються антитіла А, пізніше - M вони є маркерами гострого перебігу захворювання. Найпізніше з’являються G, коли людина перехворіла і не становить загрозу зараження для інших людей. Проте, відповідно до клінічних спостережень, коронавірусна інфекція поводиться нетипово. В деяких пацієнтів виявляють одразу антитіла М, а в інших тільки А.

Про що сигналізують антитіла А,Mта G

Антитіла класу A з'являються, коли організм проходить гостру фазу боротьби з коронавірусною інфекцією, з 4 дня захворювання. Тому ІФА-тест на IgA дозволяє підтвердити активну фазу перебігу захворювання та оцінити імунну відповідь організму на інфекцію.

ІФА-тести на антитіла класу М позитивно зарекомендували себе у скринінг-тестуванні осіб з груп ризику, зокрема медичних, соціальних працівників, та у діагностиціконтактних осіб за відсутності у них симптомів.

Позитивні результати ІФА-тестів є підставою для ПЛР-дослідження, яке використовується для встановлення діагнозу Covid-19.

Тим часом, тестування на наявність антитіл класу G у сироватці крові дозволяє визначити, чи була людина інфікована SARS-CoV-2 раніше та чи сформувався у неї протективний імунітет.

Виявлення людей з імунітетом та потенційних донорів

Цей вид діагностики сьогодні є дуже актуальним, адже він дозволяє ідентифікувати людей з новоутвореним імунітетом до Covid-19, які можуть з мінімальним ризиком повертатися з карантину до роботи. Також цей тест дозволяє виявляти людей з високим рівнем антитіл, які потенційно можуть бути донорами крові для допомоги пацієнтам із загрозливим перебігом Covid-19.

Охоплення тестуванням на IgG сприятиме відтворенню точної епідеміологічної картини: можна буде прогнозувати, скільки людей уже перехворіли, а скільки ще залишаються уразливими. Обстеження людей, які перехворіли через різні відрізки часу дасть уявлення, наскільки є довготривалим імунітет до коронавірусу. Узагальнені дані про імунний статус населення допоможуть епідеміологам швидше і правильніше визначити тактику подальшої боротьби з пандемією. Саме тому в Україні, як і в інших державах, в останні тижні активно обговорюється актуальність масового тестування.

Разом із цим, медики констатують, що особливості коронавірусної інфекції та накопичений на сьогодні досвід боротьби з нею, поки що не дозволяють однозначно використовувати традиційні підходи до діагностики вірусних інфекцій, як, наприклад, трактування окремих результатів імуноглобулінів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme