UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Тому дам і тому дам: Посадовці Хмельницької ОДА розглянули проєкт бюджету 2020

На позачерговому засіданні колегії обласної державної адміністрації обговорили основні показники майбутньої казни, які мають в подальшому затвердити депутати облради на сесії

Тому дам і тому дам: Посадовці Хмельниць…

Доходи, видатки та перспективи головного фінансового документу розглянули на позачерговій колегії облдержадміністрації, передає Depo.Хмельницький.

Прогнозні показники доходів загального фонду обласного бюджету на 2020 рік, у порівнянні із плановими призначеннями 2019 року, збільшуються на 19,8% (або на 183,7 млн грн) і становлять 1 114 млн гривень.

Найбільшу питому вагу (90,3%) у цій сумі займає податок на доходи з фізичних осіб. Розрахункове його надходження у 2020 році становить 1 006 млн грн, що на 22,2% більше планового показника поточного року. При визначенні цього показника враховано чисельність працюючих в області та тенденцію збільшення середньої заробітної плати на рівні поточного року.

У 2020 році очікується ріст середньої зарплати в області на 16,1%.

Загальний обсяг видатків обласного бюджету на 2020 рік визначено у сумі  3 096 млн грн, з них видатки загального фонду бюджету – 2 053,7 млн грн, видатки спеціального фонду– 1 042,3  млн грн.

Що ж до фінансування обласних програм, яких в області є, більше півсотні, то тут відчувається брак коштів. На повноцінне забезпечення 51 обласної програми на рік складає близько 700 млн грн, а це чи не ще один бюджет. Як і в поточному році, в базовий варіант бюджету 2020 враховано видатки лише на трохи більше десятка соціально важливих. 

При цьому, голова адміністрації Дмитро Габінет зазначив, що презентований проєкт обласного бюджету на 2020 рік є базовим, але він  дає можливість забезпечити виплату заробітної плати, профінансувати інші соціальні видатки, придбати медикаменти та забезпечити харчуванням школи, лікарні, будинки-інтернати тощо.

"Даний бюджет дозволяє нам на 100% виконати усі наші зобов’язання. Звичайно, що у лютому-березні наступного року ми повернемося до корегування показників бюджету, тому що необхідно буде перерозподілити кошти в резервні залишки. Ці кошти ми використаємо для добудови лікувального корпусу обласної дитячої лікарні, реконструкції кардіодиспансеру та інших об’єктів, які є важливі для нашої області, – зауважує голова адміністрації. – Але на сьогодні ми маємо безпроблемно увійти у 2020 рік, забезпечивши основні соціальні виплати, і проєкт даного бюджету це гарантує".

Учасники колегії одноголосно схвалили представлений проєкт обласного бюджету на 2020 рік. Далі документ в установленому порядку розглядатимуть депутати облради і потому його чекає затвердження на сесії.

Нагадаємо,  15 вересня Кабінет міністрів України прийняв проект бюджету на 2020 рік і подав його до Верховної Ради України. А 14 листопада Верховна Рада схвалила Державний бюджет на 2020 рік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"