UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Тергромади Хмельниччини "назбирали" чи не найбільше грошей в Україні

Обласні ОТГ серед лідерів за приростом надходжень до місцевих бюджетів

Тергромади Хмельниччини "назбирали" чи н…

Цьогоріч до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 102,8 млрд грн, що складає 63,3 % від річних планових призначень, затверджених місцевими радами, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Децентралізацію влади".

За словами координатора напрямку "Місцеві бюджети" Проектного офісу секторальної децентралізації Галини Маркович, найвищі відсотки виконання річних показників у Рівненській (72%), Київській (69,3%), Полтавській (68,7%), Волинській (68,1%), Чернівецькій (67,7%), Івано-Франківській (66,9%) областях.

"Завдяки фінансовій децентралізації, приріст надходжень до місцевих бюджетів, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, склав 32% або 24,9 млрд грн. При цьому, по 19 областях забезпечено темп приросту надходжень вище середнього по Україні. Найвищі темпи у Тернопільській, Вінницькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Хмельницькій та Херсонській областях", - повідомила Галина Маркович.

Вона також зазначила, що, як і раніше, приріст забезпечено по усіх податках, зокрема:

податку на доходи фізичних осіб – 40,7% або 17,1 млрд грн. У 17 регіонах темп росту вище середнього по Україні, найвищі темпи – у Тернопільській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій, Херсонській, Черкаській областях;

єдиному податку – 43,1% або 3,7 млрд грн. У 19 регіонах темп росту вище середнього по Україні, найвищі темпи – у Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій, Луганській, Івано-Франківській, Рівненській областях;

платі за землю – 15% або 1,9 млрд грн. У 19 регіонах темп росту вище середнього по Україні, найвищі темпи – у Житомирській, Закарпатській, Харківській, Чернігівській, Волинській, Тернопільській, Донецькій областях;

податку на нерухоме майно – 65,9% або 0,6 млрд грн. Збереглася диференціація темпів приросту у розрізі регіонів, яка спостерігається з початку року, – у Вінницькій та Дніпропетровській областях надходження зросли в два рази, а Луганській та Черкаській областях приріст складає відповідно 17% та 29,4%.

"Слід зазначити, що в умовах децентралізації ефективність використання коштів місцевих бюджетів залежить саме від місцевих органів влади. Адже питання щодо визначення пріоритетних напрямків розвитку територій та розподілу бюджетних коштів за напрямками належить сьогодні до їхніх повноважень, і місцеві органи влади самостійні у прийнятті рішень з цих питань", - зазначила Галина Маркович.

Нагадаємо, у тергромади об'єдналася майже третина жителів Хмельниччини. На території області вже працює 26 об'єднаних територіальних громад.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme