UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Жителі Хмельниччини оплачуватимуть газ двома платіжками

Такими є наслідки відокремлення газотранспортної системи від "Нафтогазу", або іншими словами,  відділення поставки газу від його доставки

Жителі Хмельниччини оплачуватимуть газ д…

Відтепер жителі області, як і усієї країни, мають вивчити нове слово – анбандлінг, повідомляє речниця АТ "Хмельницькгаз" Леся Андрейко, передає Depo.Хмельницький.

Вже в січні усі споживачі газу отримають два рахунки: один за газ,  другий – за його доставку. Це і є наслідки того самого анбандлінгу в українському його варіанті. Насправді, анбандлінг – це добровільне розділення великих промислових підприємств на декілька менших, більш компактних, мобільних і самостійних структур. В випадку з українськими платіжками – це наслідки відокремлення газотранспортної системи від "Нафтогазу", або іншими словами,  відділення поставки газу від його доставки.

Все це сталось завдяки змінам, які схвалила наприкінці грудня Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг і направлені зміни на подальше недопущення можливості для здійснення чиновниками корупційних дій та знищення будь-яких корупційних мотивів.

"Такими змінами врешті виконано закон "Про ринок природного газу", який був прийнятий ще в 2015 році та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно з якими доставка газу має бути відділена від його продажу, - пояснює Леся Андрейко. – Тож з січня всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за послугу з його доставки. Розділення відбудеться по всій країні."

Вартість доставки газу розраховуватиметься індивідуально для кожного клієнта і залежатиме від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році, тобто у проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу рахують так: сума кубів газу, спожитого за газовий рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Споживач може оплатити за доставку одним платежем — наперед, за кілька місяців, квартал, півроку, або навіть на рік.

Нагадаємо, що перед Новим роком несподівано заспівали й затанцювали хмельницькі газівники. Мабуть вони щось знали.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"