Свято наближається: Як "не продешевити" на ялинкових іграшках та гірляндах

Фахівці дають кілька простих порад, щоб прикраси та декор стали лише радістю, а не загрозою для здоров'я

Свято наближається: Як "не продешевити"…

У пошуках дешевих ялинкових іграшок споживачі зовсім не звертають уваги на їхню якість, а тим паче сертифікати. Переполох на базарах, ажіотаж у торгових центрах – усі поспішають вбрати своїх зелених красунь за найсвіжішим віянням моди.

Прикраси та декор можуть стати не лише радістю, але і певною загрозою для здоров'я. Як правильно обрати ялинкові прикраси, аби вони не нашкодили, радять фахівці управління Держпродспоживслужби.

Якість матеріалу

Існує величезна кількість можливостей безпечно та оригінально прикрасити новорічну ялинку. Прилавки різдвяних ярмарків ломляться від різноманіття авторських іграшок. Декоратори радять взяти до уваги нові тренди та прикрасити ялинку іграшками із тканин та синтепону, розписного дерева, бісеру та ниток.

Обираючи пластмасові кульки, треба потетри їх серветкою. Якщо на ній не лишається фарби, значить, прикраса безпечна.

Скляні кульки так само не повинні лишати по собі фарби. Крім того, варто звернути увагу на залізний ковпачок, який дуже легко знімається з кульки і сам може поранити. Дуже часто під ним ховаються гострі надщерблення кульки.

Найнебезпечнішими є ялинкові іграшки з дешевого пластику. Разом із ними в оселю потрапляє величезна кількість токсичних речовин – ртуть, миш'як, формальдегід і мідь. Якщо у складі є важкий метал свинець, отруєння забезпечене (якщо у домочадців почалася алергія або сильний кашель, варто звернути увагу на найяскравіші іграшки, причина може бути саме у них).

Ялинка

Уважно варто поставитися і до вибору штучної ялинки. Обираючи новорічну ялинку, слід звернути увагу на її показники безпеки. Зважаючи на екологічно дружню політику, люди все частіше купують штучні ялинки. Проте вони є абсолютно різні за якістю, на якій не слід економити. Це той самий випадок, коли ціна має значення.

Дорога ялинка із сертифікатом пожежної безпеки вбереже домівку, а головне - життя її мешканців. Безпечна штучна ялинка покрита спеціальною речовиною, яка не дасть ялинці загорітися. А от дешеве дерево може бути виготовлене з низькопробного вогненебезпечного пластику, а ще на гілках може збиратися багато пилу – ідеальне середовище для розмноження пилових кліщів, які викликають алергію.

Ялинкова гірлянда

Тут треба звернути увагу, щоб дріт гірлянди був товстий, інакше вона легко порветься, а це страшна небезпека.

Варто поцікавитися у продавця, яке підключення у гірлянди: послідовне чи паралельне. Краще обирати паралельне. Бо якщо згорить одна лампочка, решта все одно світитиме, тоді як при послідовному підключенні гасне уся гірлянда одразу.

Гірлянди з дощиком (наприклад, у формі зірки) складають небезпеку, адже несправність однієї лампочки може запалити легкозаймисту прикрасу.

Дощик на ялинку

Знову тут згодиться експеримент із серветкою. Необхідно, щоб фарба з дощику не злізала.

Якісний дощик повинен легко рватися. В іншому випадку дитина може обмотати дощик на палець, вухо, шию, а той, у свою чергу, подряпає шкіру. А ще більше від неякісного дощику страждають домашні тварини, особливо коти.

Практичні поради, з усього згаданого, такі:

- купувати варто якісні новорічні іграшки. Дешеві речі апріорі не можуть бути якісними і безпечними;
- віддавати перевагу треба вітчизняним виробникам, із маркуванням державного стандарту;
- тут згодиться і нюх. Якщо виріб відчутно віддає хімією, або з них буквально на очах обсипаються блискітки - це точно не варто нести в дім;
- аби точно не сумніватися у якості прикрас - їх можна виготовити власноруч, адже зараз у магазинах є увесь необхідний реквізит.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme