Свято наближається: Як поїхати відпочити, та не стати жертвою квартирних крадіїв
Позначка геолокації у соцмережах стає "чорною міткою" від квартирних злодіїв
Поліцейські охорони розповіли про "чорні мітки" для квартирних злодіїв, повідомляє Depo.Хмельницький.
Глобальний розвиток технологій полегшує життя не лише власникам різного виду гаджетів, а й злочинцям. Нині дізнатися, де перебуває користувач, що він робить та у який час, не складає абсолютно ніяких труднощів. Потрібно просто промоніторити сторінки у соцмережах.
"Ви збираєтеся у відпустку. Зібрали валізи, телефон поклали до кишені і вже у аеропорту чи на вокзалі зробили фото чи відповідний пост," - розповідають в поліції охорони про перші помилки.
Якщо ж впродовж відпустки захочеться поділитися з друзями на Facebook, в Instagram чи у Twitter яскравим фото і навіть не одним, - варто задуматися й про можливу небезпеку таких дописів.
Як кажуть копи, поки користувач за сотні кілометрів від дому буде оновлювати сторінку, аби дізнатися, скільки ж ці фото назбирали вподобань, зловмисники вже можуть шукати цінні речі у його помешканні. Адже знають точно: вдома нікого немає.
"Наближаються новорічні свята. Якщо ви гадаєте, що у різдвяний час святкують навіть злодії - ви помиляєтеся. Вам це може здатися смішним, але згадайте навіть фільм "Один вдома", коли "мокрі бандити" вдиралися до помешкань тих людей, хто поїхав у відпустку. Якби у той момент були соцмережі - дізнатися їм про це було б набагато легше. І у реальному житті все відбувається так само," - діляться довсідом охоронці поліції.
Найпоширеніший спосіб з'ясувати, де зараз користувач - перечитати його пости у соцмережах та відстежити чекіни у геолокаційному сервісі. "Ви приїхали у Туреччину, зробили мальовниче фото з вікна свого готелю, завантажили до соцмереж і поставили мітку з місцезнаходженням, в гіршому разі - ще й додали точний час. Усе як на долоні," - описують класичні ситуації в поліції.
На окремих сервісах можна ввести у поле пошуку нікнейм із соцмереж і одразу дізнатися, де і коли ця людина була, які позначала геолокації. На жаль, нині зловмисники користуються таким способом дуже активно.
Ділитися фотографіями з відпустки, за словами охоронців, можна у трьох випадках. По-перше, коли у квартирі залишився хтось із рідних. Можливо, це члени сім'ї, які проживають у квартирі постійно, або ж друзів чи родичів попросили пожити там тимчасово. По-друге, ділитися фотографіями з відпустки варто після повернення додому. Заодно можна ще раз згадати приємні враження.
Нарешті, "палити" поточне місцезнаходження можна, якщо помешкання захищене. Датчики, які встановлюються у квартирі чи будинку, одразу сповістять про будь-який рух, на що приїде група реагування, аби перевірити перевірити приміщення.
Управління поліції охорони в Хмельницькій області застерігає краян у переддень новорічно-різдвяних уікендів від легковажності.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький