Суд змусив несумлінного орендаря сплатити в бюджет Кам'янця майже 300 тисяч грн

У Кам'янці землекористувача змусили через суд сплатити до бюджету третину мільйона гривень збитків, завданих використанням землі без правовстановлюючих документів

Про це інформує прес-служба облпрокуратури, передає Depo.Хмельницький.

Встановлено, що ще з 2008 року одне із товариств є власником будівель і споруд загальною площею близько 4 тис. кв. м, розташованих у м. Кам'янці-Подільському на земельній ділянці площею понад один гектар.

Рішенням Кам'янець-Подільської міської ради власнику нерухомості затверджено технічну документацію із землеустрою та на землекористувача покладено обов'язок укласти договір оренди ділянки. Однак, всупереч вимогам законодавства та рішенню органу місцевого самоврядування, з того часу правовстановлюючі документи, що посвідчують право користування землею, так і не оформлені.

Внаслідок цього земельна ділянка продовжує використовуватись безоплатно, а бюджет територіальної громади недоотримувати кошти. Тому відповідна комісія обрахувала збитки, завдані використанням землі, які товариство добровільно відшкодувати відмовилось.

"Вказане стало підставою для захисту прокурором інтересів держави у суді", - повідомив перший заступник керівника Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури Юрій Вятровський.

Місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення на користь міської ради понад 297 тис. грн збитків. Рішенням господарського суду Хмельницької області, залишеним в силі постановою Верховного суду, позицію прокуратури підтримано та позов задоволено.

Нагадаємо, за втручання Старокостянтинівської місцевої прокуратури визнано недійсними результати закупівлі продуктів харчування для тамтешніх школярів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький