ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Страхувальники частіше користуються пільговим режимом оподаткування ЄСВ

Роботодавці Хмельниччини активно застосовують понижуючий коефіцієнт при нарахуванні ЄСВ на заробітну плату
Depo.
12 серпня 2015 14:37
ФОТО: depo.ua
Страхувальники частіше користуються пільговим режимом оподаткування ЄСВ
Страхувальники частіше користуються пільговим режимом оподаткування ЄСВ

Як повідомили Depo.Хмельницький у прес-службі ДФС області, даною податковою новацією скористалося 153 суб'єкти господарської діяльності.

Нагадаємо, що Законом України, який набрав чинності 13 березня, передбачено більш лояльні умови понижуючої ставки єдиного внеску.

Платники єдиного внеску при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами можуть застосовувати розмір єдиного внеску з урахуванням понижуючого коефіцієнта, якщо виконуються одночасно такі умови:

- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;

- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відсотків середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.

На сьогодні показники щодо застосування коефіцієнта розраховуються не в цілому по підприємству, а виходячи з даних на одну застраховану особу. Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно, тобто залежно від бази нарахування за звітний місяць розмір коефіцієнта може змінюватись.

Крім того, якщо в результаті розрахунку значення його є менше, ніж 0,4, то застосовується коефіцієнт 0,4. Значення коефіцієнту та розмір ЄСВ необхідно вказувати з трьома знаками після коми і у разі його застосування інформація про це відображається у звіті.

Більше про податкові новації читайте на khm.depo.ua