UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Старий Новий рік: Чому щедрують дівчата, а посівають хлопці

На Старий Новий рік прийнято не тільки вітати всіх навколо зі святами, а й робити це в пісенній і віршованій формі

Старий Новий рік: Чому щедрують дівчата,…

В ніч з 13 на 14 січня зазвичай відзначається Старий Новий рік. Але для наших предків ці дні були особливими з іншої причини. Справа в тому, що 13 січня православна церква відзначає день преподобної Меланії. А 14 січня - день пам'яті Святителя Василя Великого.

Чим ж відрізняється щедрування від посівання розповідає Depo.Хмельницький за матеріалами Ukr.Media.

13 січня зазвичай співали щедрівки. Робити це могли тільки дівчатка і дівчата. Після заходу сонця дівочі компанії ходять домівками і бажають добра і щастя родинам, благополуччя, вихваляють господарів будинку. За це панянки отримують подарунки та частування.

А вже 14 січня посівають хлопці. Це традиція, яка пов'язана не з благополуччям роду або сім'ї, а з землеробством, оскільки Василь Великий є покровителем землі і тому для його задобрювання символічно "засівається" будинок зерном. Для цього можна, до речі, брати не тільки пшеницю, але ще і рис, і пшоно.

Хлопці починали посівати ще з півночі або приходили в будинок на світанку. А робилося це для того, щоб в будинок 14 січня, не дай Боже, не зайшла першою жінка. Тільки поява хлопця в цей день могла гарантувати хороший урожай і удачу в справах. Жінка ж - це до біди і неврожаю.

Читайте також: Що відзначаємо в січні. Свята та пам'ятні дати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme