ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Старі кредитні борги більше не лякають хмельничан

Верховний Суд заборонив банкам їх вимагати
Depo.
20 березня 2016 11:09
ФОТО: depo.ua
Старі кредитні борги більше не лякають хмельничан
Старі кредитні борги більше не лякають хмельничан

Як повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на інформпортал znaj.ua, відповідно до рішення Верховного Суду України, банкам забороняється стягувати з українців борги, яким понад три роки, а також штрафи яким більше року.

Для вирішення всіх питань з боржниками буде лише цей термін, якщо людина не поставила свій підпис під документом, про продовження терміну кредитування, банк залишається без своїх грошей.

"Для того, щоб продовжити строки позикової давності і вимагати з боржників гроші навіть через багато років, банки стали вигадувати нові схеми. Подаючи до суду , вони стали подавати до кредитного договору документ "Основні умови", які не вносились в основний договір, але буцім-то підписані боржником. Саме в цьому документі і йдеться про подовження строку кредитування та додаткові штрафні санкції.
Наприклад, банк бере старі справи, за 2005 рік, по яким залишились недоплати у розмірі від 200 гривень до 1,5-2 тисяч гривень, нараховують пеню та подають до суду. Люди, шоковані такими боргами, просто не розуміють, що їм робити", - пояснює ситуацію адвокат Ростислав Кравець.

Так от, Верховний Суд України постановив, що так не має бути. Якщо людина сама не підписала документи про подовження кредитного терміну, то банк має лише три роки, на вимоги повернення банку кредитних коштів.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та