Стало відомо коли люди отримають монетизовані субсидії

За попередній опалювальний період отримати відшкодування мають право два мільйони українських родин

Монетизація субсидій в Україні розпочнеться наприкінці жовтня, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "5 канал".

Про це заявив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Понад 80% з двох мільйони родин, які мають право на законне відшкодування заощаджених енергоносіїв у попередній опалювальний період, написали заяву про повернення коштів. На ці виплати держава передбачила понад один мільярд гривень.

Кошти українцям переказуватимуть на рахунки в банках або через пошту. Пілотний проект покликаний заохотити населення до економії.

"Це дає можливість додатково стимулювати населення до зменшення споживання енергоресурсів. Таким чином, що громадяни бачать, куди дівається їхня економія. Вона трансформується у конкретні виплати, - зазначає Музиченко. - Загальна сума призначених таких монетизованих виплат - 1,1 мільярда гривень. Ми плануємо забезпечити таку виплату наприкінці жовтня поточного року".

Нагадаємо, наступного року Мінфін пропонує скасувати клірингові розрахунки за субсидіями, встановити прямі взаєморозрахунки громадян з постачальниками послуг ЖКГ і перераховувати субвенції безпосередньо під фактично спожиті ресурси, а не за нарахованими субсидіями.

Крім того, пропонує використовувати субвенції виключно на розрахунки за поставлені ресурси і сплату податкових зобов'язань до бюджету, запровадити "автоматичне" фінансування субвенції згідно з помісячним розписом і виключити "ручне" втручання в розрахунки з підприємствами.

За оцінками Мінфіну, така модель сприятиме енергоефективності та забезпеченню платіжної дисципліни, а також буде легкою в реалізації та адмініструванні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький