ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Спиртзавод на Кам`янеччині можуть закрити

Керівництво Кам`янеччини приняло рішення про перевірку спиртзаводу на початку жовтня
Depo.
9 вересня 2015 10:41
ФОТО: depo.ua
Спиртзавод на Кам`янеччині можуть закрити
Спиртзавод на Кам`янеччині можуть закрити

Як раніше повідомляв Depo.Хмельницький, негаразди з повітрям у Кам`янці почались ще наприкінці липня.

Тоді міськрайонним управлінням ГУ Держсанепідемслужби у Хмельницькій області було проведено дослідження поверхневої води річки Смотрич і зроблено висновок, що у річковій воді перевищення від норми по кольоровості - в 2 рази, по хімічному споживанню кисню - в 1,6 рази, по аміаку - в 2,5 рази. Також, окрім "традиційного" запаху спиртзаводу, було чути їдкий, трупний запах. В Кам'янці нарікали на спиртзавод і  агрофірми "Авіс".

Днями у Кам'янці-Подільському відбулось розширене засідання робочої групи по вивченню ситуації, що склалась внаслідок діяльності Довжоцького спиртзаводу та агрофірми "Авіс". Засідала робоча група на чолі із заступником голови облдержадміністрації Володимиром Кальніченком.

Керівник МПД "Довжоцький спиртовий завод" ДП "Укрспирт" Олена Сущевська на засіданні комісії намагалася спростувати звинувачення по "трупному запаху".
"Я не думаю, що той запах, який з'явився цього року, з нашого підприємства. У нас є свій запах і все населення знає його, звикло роками чути його, він ніяк не шкодить здоров'ю нашого населення", - заперечує директорка.

Також вона додала, що Довжоцький спиртзавод єдиний в Україні виготовляє спиртові дріжджі та наразі в нашій країні з 20 таких заводів працює лише два, в тому числі в селі Довжок.

Представників "Авіса" на засіданні не було, тому згадували про них ледь-ледь.

Так як Кам'янець-Подільська міська рада отримала дозвіл на залучення незалежної аудиторської компанії для проведення екологічного аудиту, у перших числах жовтня буде проведена перевірка як спиртзаводу, так і "Авіса".

У перевірці візьмуть участь профільні служби та громадськість міста. Якщо комісії знайдуть порушення на підприємствах, то робоча група підніматиме питання про їх закриття.

Витрати на перевірку спиртзаводу виділить з бюджету міська рада, а на моніторинг "Авісу" повинна "скинутись" райрада.

Про хід подій читайте на Depo.Хмельницький.