ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сьогодні хмельничани можуть полюбуватися супермісяцем

Це астрономічне явище коли Місяць найбільше наближений до Землі
Depo.
29 серпня 2015 19:29
ФОТО: depo.ua
Сьогодні хмельничани можуть полюбуватися супермісяцем
Сьогодні хмельничани можуть полюбуватися супермісяцем

Як повідомляє Depo.Хмельницький із посиланням на видання "Обозреватель" в  суботу, 29 серпня, жителі Землі зможуть спостерігати так званий "супермісяць" - астрономічне явище, що відбувається під час збігу повнолуння або новолуння з моментом найбільшого зближення Місяця і Землі.

Таке явище спостерігається в ті дні, коли Місяць підходить до Землі на найближчу відстань 358 262 кілометри, тобто перебуває в перигеї пояснюють астрологи. Ця відстань на 50 тисяч кілометрів ближча, ніж коли це небесне тіло перебуває в апогеї - найвіддаленішій від Землі точці орбіти. Супермісяць останньої суботи серпня (тобто сьогодні, 29 серпня) виглядатиме на 14 відсотків більшим, ніж зазвичай, і на 30 відсотків яскравішим.

Тоді Сонце, Земля і Місяць шикуються в один ряд, де наша планета займає центральну позицію. А через два тижні Місяць віддалиться від нас на 406 490 кілометрів, досягнувши свого апогею, і знову стане маленьким.

Лікарі стверджують, що під час Супермісяця у людей підвищується емоційний стан, який вони не здатні контролювати, зростає агресія. Тому радять цього дня більше уваги приділяти спорту, улюбленій роботі та захопленню, проводити максимум часу з рідними, гуляти на свіжому повітрі. Важливо, щоб енергія йшла на добрі справи.

Наступного разу "суперлуння" можна буде спостерігати 28 вересня цього року. Крім того, воно співпаде з повним місячним затемненням.

Для найкращого спостереження видовища астрономи рекомендують вибрати майданчик, звідки добре видно східну частину неба, однак де при цьому є будинок або дерева, оскільки на пустельному обрії місячна ілюзія збільшення не виникає.

Більше про красу Всесвіту читайте на Depo.Хмельницький.