UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Смерть на виробництві: У Полонному компанія має сплатити вдові робітника 400 тис. грн

У Полонному суд виніс вирок у справі за фактом смертельного випадку на виробництві

Смерть на виробництві: У Полонному компа…

Про це Depo.Хмельницький повідомляє з посиланням на прес-службу Апеляційного суду області.

"Визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України та призначити йому покарання один рік позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно - розпорядчих функцій строком на один рік. Від відбування призначеного покарання звільнити на підставі п. "г" ст.1 Закону України "Про амністію у 2016 році", - такий вирок виніс Полонський районний суд екс-начальнику цеху гірничої компанії.

Сама ж компанія має відшкодувати дружині загиблого 400 тисяч гривень моральної шкоди.

Трагічна подія на гірничому підприємстві у Полонному сталася 2 грудня 2015 року. Обвинувачений, котрий тоді очолював один із цехів, усупереч численним вимогам законодавства України, наказав електрослюсарю під час підйому електродвигуна використовувати немарковані стропи, які застосовують під час підіймання вантажів масою не більше 1,4 т. У той час як двигун важив майже на 400 кг більше.

Під час розвантаження петля стропи розплелася і електродвигун упав на електрослюсаря, котрий попри законодавчу заборону знаходився на платформі дробарки.

Від отриманих травм чоловік помер. А посадовець опинився на лаві підсудних з обвинуваченням у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов'язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей (частина 2 статті 272 Кримінального кодексу України).

У суді колишній начальник цеху свою вину визнав частково: із тим, що потерпілий разом з іншими працівниками за його наказом вантажили електродвигун, погодився, а от, що дав вказівку залишатися на платформі дробарки - ні. Запевнив також, що не знав про непридатність строп, оскільки ті були без маркування. Разом із частковим визнанням вини, його провину підтвердили й інші докази, які дослідив суд.

При обранні міри покарання суд врахував характер та ступінь тяжкості скоєного злочину, думку потерпілого, який не заперечував про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, особу обвинуваченого, який вперше притягується до кримінальної відповідальності, за місцем мешкання характеризується з позитивної сторони, одружений, є особою третьої групи інвалідності пов'язаного з трудовим каліцтвом з ураженням опорно-рухового апарату, має почесне звання "Заслужений працівник промисловості України", які суд визнає як обставини, що пом'якшують покарання.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.

Нагадаємо, днями в Хмельницькому на будівництві загинув робітник.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme