ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Смачна морквинка для фермера: Уряд обіцяє дешеві кредити, спеціальні земельні аукціони і не лише

Кабмін планує виділити на підримку фермерського руху на наступний рік один мільярд гривень і визначає його приорітетним в розвитку сільського господарства

Depo.
13 вересня 2017 23:43
ФОТО: depo.ua

Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про схвалення Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки". І офіційно визначив фермерство як найбільш оптимальну форму розвитку сільського господарства і основний пріоритет державної підтримки.

Уряд запропонує Верховній Раді передбачити в державному бюджеті на 2018 рік 1 млрд гривень на підтримку фермерів.

"Ми маємо підняти українське фермерство на абсолютно новий якісний рівень. Це дасть можливість створити нові робочі місця на селі, наситити якісними продуктами внутрішній український ринок та зробити значний внесок у розвиток національної економіки", - переконаний Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

За три роки, за розрахунками Уряду, кількість робочих місць, створених фермерами, має зрости з 100 тис до 0,5 млн і забезпечить розвиток сільських територій.

Високопосадовці таким чином запевняють, що так держава підтримує переробку сировини всередині країни, що дозволить збільшити валютну виручку від аграрного експорту та підвищить прибутковість виробників сільгосппродукції.

"Впровадження системної підтримки фермерства дозволить збільшити виробництво валової продукції сільського господарства вдвічі за три роки та розвинути переробку сировини всередині країни", - підраховує перший заступник мінагрополітики Максим Мартинюк.

За його словами, програма підтримки підкріплена значним фінансовим ресурсом.

Як програма має допомогти фермерам:

- Програма включає в себе фінансові інструменти підтримки виробництва тваринницької продукції, садівництва, виноградарства та переробки сільськогосподарської продукції;

- Будуть здешевлені агрокредити і агрострахування, надана підтримка фермерам-початківцям;

- Для розвитку садівництва виноградарства, хмелярства та вирощування органічної продукції планується проведення спеціальних земельних аукціонів на право оренди земель;

- Будуть створені стимули для технічного переозброєння фермерів, збільшення площ під органічними культурами (прогноз приросту -10%), а також відновлення галузей тваринництва.

Що ж стосується загалом економіки країни, то тут очікується збільшення частки фермерських господарств у виробництві продукції сільського господарства до 12%. Посилиться орієнтація на переробку продукції в середині країни замість сировинної моделі. А кількість створених фермерами робочих місць на селі зросте в п'ять разів.

Нагадаємо, Мінагрополітики хоче, щоб фермерські господарства об'єднувалися в кооперативи.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері