Славутський мер вкотре "провів лікбез" щодо фінансів

На черговій сесії міськради Василь Сидор порадив тим, хто потерпає від недофінансування, відстоювати свої права
Славутський мер вкотре "провів лікбез" щодо фінансів
Славутський мер вкотре "провів лікбез" щодо фінансів

Славутський міський голова Василь Сидор вкотре роз’яснив ситуацію, в якій опинились органи місцевого самоврядування цьогоріч, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт мерії.

"На початку 2016 року, після прийняття держбюджету, неодноразово обговорювалися нагальні проблеми - перевезення пільгових категорій населення, освітня галузь, медицина тощо, які існують не лише у Славуті, а й в інших містах України, - пояснює Сидор. - Виникли вони через недофінансування делегованих державою повноважень." 

В департаменті обласної держадміністрації проводилися наради за участю представників влади міста та району щодо захисту своїх бюджетів. Згідно фінансових розрахунків, було показано дефіцит коштів у міському бюджеті освіти, на пільгові перевезення, професійно-технічному училищу.

"У той час, представники районної влади не озвучили проблему нестачі коштів на фінансування медичної галузі," – додає мер. 

Видатки ж місцевих бюджетів проводяться за рахунок медичної субвенції. Обсяги медичної субвенції, які затверджувалися для міського бюджету, за словами очільника міста, виконані на 100%.

"Більше того, розроблені численні програми для підтримання лабораторій, гемодіалізу, додаткової допомоги на медикаменти, міська програма піклування тощо, - деталізує Василь Сидор. - У свій час на медицину з міського бюджету закладалися великі кошти на ремонти приймального, дитячого, гінекологічного, пологового, хірургічного, реанімаційного, терапевтичного, кардіологічного, відділень, відділення швидкої допомоги, закупівлю цифрового флюорографа, лабораторного та стоматологічного обладнання тощо – а це десятки мільйонів гривень, а не на підтримання загальноосвітніх чи дошкільних закладів Славути, чи будівництво доріг, що є теж на менш важливими для життєдіяльності міста.

Відтак, заздрісні звинувачення людей у тому, що міські кошти першочергово спрямовуються на будівництво тротуарів, дорожнього сполучення, ремонт шкіл та садочків, а не на інші потреби, мер вважає безпідставними.

А ще, на його думку, оскільки фінансування медицини все ще залишається конституційним обов’язком держави, галузям, які потерпають внаслідок непродуманих дій української влади, не завадило б вчитись відстоювати свої права шляхом звернень, позовних заяв до вищих інстанцій влади, а також вимагати від влади, особливо народних депутатів, дотримуватися Конституції та законів України.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт