ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Складне ендопротезування невдовзі стане реальністю у Старокостянтинівській ЦРЛ

Донедавна цю складну операцію можна було зробити у Хмельницькому, Чернівцях та Києві. Черги - чималі
Depo.
11 вересня 2015 12:48
ФОТО: depo.ua
Складне ендопротезування невдовзі стане реальністю у Старокостянтинівській ЦРЛ
Складне ендопротезування невдовзі стане реальністю у Старокостянтинівській ЦРЛ

Операцію ендопротезування кульшового суглоба можна назвати операцією сторіччя, бо вона рятує багатьох людей не лише від відчуття постійного болю, а й відновлює працездатність та підвищує якість активного життя, передає Depo.Хмельницький із посиланням на прес-службу Старокостянтинівської РДА.

Ендопротезування суглоба - це хірургічна операція, в ході якої зруйновані хворобою частини суглоба замінюють штучними - "ендопротезами". Заміна зношених частин суглоба новими призводить до повного усунення болю в суглобі або її значного ослаблення, поліпшенню рухливості в прооперованому суглобі.

Ендопротезування кульшового суглоба є ефективним і часто єдиним способом відновлення втраченої функції кінцівки.

Ендопротезування кульшового суглоба є точним хірургічним втручанням, метою якого є повернути рухливий безболісний суглоб, що дозволяє повернутись до звичайного життя.

Така операція до цього часу виконувалась найближче - у Хмельницькому, Чернівцях, Києві. Пацієнти з району місяцями стояли в черзі на протезування, та й віддаленість від дому до клініки викликає чимало труднощів.

Відтепер операції по протезуванню кульшового суглоба стануть реальністю у Старокостянтинові.

За словами завідувача травматологічним відділенням Старокостянтинівської ЦРЛ Віталія Трофимовича, інструменти а також власне і самі протези для виконання даної операції надано благодійною допомогою від адміністрації заводу "Запоріж - Січ" (м. Запоріжжя).

Вартість обладнання - 312 тисяч гривень. І хоч основний вид діяльності заводу - військова промисловість, у цьому напрямі працюють ефективно.

Запорізькі ендопротези значно дешевші імпортних аналогів і по якості не поступаються.

"Уже за місяць-другий буде здійснено перші операції по ендопротезуванню в ЦРЛ", - запевнив Віталій Аркадійович, який пройшов курси у Києві по ендопротезуванню кульшових суглобів.

Захворювання суглобів можуть значно змінити спосіб життя людини. Через виражених порушень функцій кінцівок втрачається здатність до самообслуговування. При цьому пацієнта турбують постійні болі, при яких консервативне лікування стає неефективним. Ендопротезування суглобів - єдиний вихід в більшості подібних ситуацій.

Віднині ця життєво необхідна операція стане нормою для Старокостянтинівської ЦРЛ.

Більше про медицину краю - на khm.depo.ua