Скільки ще "третіх майданів" зберуть фейсбучні "противсіхи"

На жаль, щороку 21 листопада перетворюється не на день, коли українці гордяться своєю свободою, а на провокування маргіналами сутичок з правоохоронцями  

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Скільки ще "третіх майданів" зберуть фей…

Як і очікувалося, до четвертої річниці початку Євромайдану на центральній площі країни була спроба влаштувати криваву баню. Провокатори з "Коаліції учасників помаранчевої революції" (КУПР) і "батальйону ОУН" Миколи Коханівського робили все, аби підбурити поліцію до жорстких силових дій. Але правоохоронці відпрацювали максимально професійно. Після того, як мітингарі поставили на Майдані два намети, не маючи на це жодних дозволів, співробітники поліції швидко розділили натовп, і "халабуди" в провокаторів відібрали. Коли ж заради помсти (і, заодно, аби забезпечити картинку для росЗМІ) активісти підпалили шини, поліція разом з пожежниками оперативно припинили цей безлад.

Показово, що окрім представників "КУПР" і "ДР ОУН" на акції не було жодного іншого формалізованого політпроекту. Навіть "міхомайданівці" відмовилися брати участь в цьому цирку. Яскравою ілюстрацією того, що вчора відбувалося біля Стели Незалежності, став виступ одного з активістів, який закликав слов'ян об'єднуватися і перестати сваритися. Після чого заспівав "Back to USSR". Замість того, щоб виштовхати "гомо совєтікуса", йому аплодували…

Попри значний негатив до влади у соцмережах, наявність антиукраїнських сил на Майдані явно злякала навіть опозиційно налаштованих "ЛОМів". У всякому випадку, фейсбучні революціонери, які критикували президента та постмайданних політиків, вчора на Майдан так і не прийшли.

З іншого боку, неприємною несподіванкою стала участь скандального мера Одеси Геннадія Труханова у покладанні квітів до пам'ятника Шевченку. Це може свідчити про вкрай негативну тенденцію – спробу бюрократизувати пам'ятну подію, внести її до календаря знаменних дат, коли чиновники всіх мастей, незважаючи на їх погляди й політичне портфоліо, кудись кладуть квіти. І за це їх показують по телевізору.

Якщо ж повернутися до учорашніх подій, то завданням влади виглядає припинення подібних речей у цьому сакральному для українців місці. Бо феесбешна агентура повилазить 29 листопада, на річницю побиття студентів, потім вилазитеме на Вогнехрещу, 20 лютого і так до безкінечності. Інша справа, що особи, яких для провокацій ангажують сили з-за поребрика, відверто зашкварені нездари, які неспроможні організувати щось інше, аніж бійки з поліцією. Що ж, які замовники, такі й виконавці...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme