UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Систему охорони здоров'я на Хмельниччині активно реформують

У департаменті охорони здоров'я підсумували результати роботи в першому півріччі 2018 року

Систему охорони здоров'я на Хмельни…

В області первинну медичну допомогу сільському населенню краю надають 20 районних, 5 селищних центрів первинної медико-санітарної допомоги, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облдержадміністрації.

На Хмельниччині працює робоча група "Медична рада реформ". Уже погодили з МОЗ України та затвердили відповідним розпорядженням голови ОДА спроможну мережу надання первинної медичної допомоги населенню області.

З урахуванням пропозицій РДА та створених ОТГ, були визначені орієнтовні плани щодо мережі лікарських амбулаторій та ФАПів в сільській місцевості, потреба в будівництві та реконструкції приміщень. Відтак, в області формується 197 територій доступності, в яких функціонуватиме 1043 місця надання первинної медичної допомоги, в т.ч. 99 амбулаторій групової практики, 109 амбулаторій монопрактики, 835 ФАП(ФП).

У сільській місцевості заплановано будівництво 27 амбулаторій з житлом для лікаря, з них 10 - для відкриття нових амбулаторій, 17 нових приміщень для діючих амбулаторій. 18 будівництв відбуватиметься в об'єднаних територіальних громадах.

Для зміцнення лікувально-діагностичної бази закладів охорони здоров'я в області закупили медичного обладнання та комп'ютерної техніки на суму 30 млн 278,1 тис. грн, з них на 2 млн 947,28 тис. грн - за позабюджетні кошти.

У поточному році провели ряд реконструкцій та капітальних ремонтів приміщень закладів та систем. Крім того, з обласного бюджету у поточному році виділили 30 млн грн для будівництва нового лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні та реконструкцію існуючого стаціонарного корпусу під поліклініку, на що використано 776,5 тис. грн.

Для створення обласного кардіологічного центру виділили 17 977,950 тис. грн. Проводиться реконструкція поліклінічного відділення та корекція ПКД для подальшої реконструкції приміщення кардіодиспансеру, відповідно використали 5079 тис. грн.

Відповідно до розпорядження КМУ України, у Хмельницькій області затверджено 3 госпітальних округи, в кожному з них створено госпітальні ради, які розробляють плани функціонування закладів охорони здоров'я в межах госпітального округу.

Оптимізація роботи ОЦЕМД та МК передбачає розширення мережі пунктів постійного базування бригад ЕМД, створення централізованої оперативно-диспетчерської служби, приведення до вимог роботи відділень ЕМД у багатопрофільних лікарнях.

З метою зменшення радіусу доїзду, досягнення нормативів прибуття бригад на виклики у цьому році створили лише 1 пункт постійного базування - у с. Підгірне Старокостянтинівського району. Відкритим залишається питання раціонального розміщення Кам'янець-Подільської станції ЕМД. А вартість 1 виклику на медикаменти і вироби медичного призначення протягом 2015-2018 рр. зросла з 13,46 грн до 20,38 грн.

В області функціонує 10 відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги при ЦРЛ (багатопрофільних лікарнях) та 1 - у Хмельницькому. До кінця 2018 року планується відкриття ВЕНМД ще при 2 багатопрофільних лікарнях та 1 - у 2019 році. Після відкриття відділення екстреної невідкладної допомоги будуть функціонувати в усіх лікарнях інтенсивного лікування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme