UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сільська пожежна бригада на Хмельниччині здійснила півсотні бойових виїздів (ФОТО)

На охорону 14 сіл Лісогринівецької об'єднаної територіальної громади торк приступила місцева пожежна охорона с. Аркадіївці

Сільська пожежна бригада на Хмельниччині…

На Хмельниччині триває реформа ДСНС в рамках децентралізації, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби рятувальників.

За перший рік роботи вогнеборці місцевої пожежної охорони с. Аркадіївці здійснили більше 50 бойових виїздів, 11 з яких - пожежі в житловому секторі.

А ще - ліквідовували локальні пожежі торф'яників, розчищали дороги від снігів, визволяли автівки з заметів, розкорчовували дерева після негод, рятували потопельників.

У підрозділі відбулося й суттєве оновлення матеріально-технічної бази. Зокрема, Лісогринівецька громада придбала своїм охоронцям сигнально-гучномовний пристрій, водолазний термозахисний костюм, моторний надувний човен.

А для того, аби підрозділ міг рятувати людей із задимлених приміщень, вдалося придбати сучасні англійські апарати захисту органів зору та дихання на стисненому повітрі.

За сприяння ГУ ДСНС України у Хмельницькій області вогнеборці з Аркадіїєвець пройшли професійне навчання, успішно склали атестацію і здобули звання "Рятувальник". Після чого місцева пожежна охорона с.Аркадіївці рішенням органів місцевого самоврядування перетворилася у Лісогринівецьку місцеву аварійно-рятувальну службу.

Нині у команді працює 9 чоловік, однак вже незабаром штат обіцяють збільшити до 14.

У 2018 має зрости не тільки кількість вогнеборців, але й фінансування. Торік це було 900 тисяч гривень, нині на потреби МПК заклали 1 млн 200 тис. грн. Для Хмельниччини це рекордна сума.

В обласному відомстві ДСНС упевнені, що Лісогринівецька комунальна служба порятунку - краща в області.

Лише від початку 2018 року сільські рятувальники вже встигли ліквідувати дві пожежі житлових будинків.

За словами заступника сільського голови Лісогринівецької сільської ради Олег Рудик запевняє, що 8-тисячна громада нині почувається безпечнішою.

"Через віддаленість деяких сіл від пожежно-рятувальних підрозділів час прибуття пожежно-рятувального автомобіля складав 20-25 хвилин, нині наша комунальна пожежна охорона встигає максимум за 10-12 хвилин, тобто не втрачається дорогоцінний час", - пояснює посадовець.

Децентралізаційна реформа і співпраця із Службою порятунку Хмельниччини стала поштовхом для розбудови сільської пожежної охорони. Збавляти оберти тут не збираються, а надалі планують підвищувати кваліфікацію особового складу та модернізувати матеріально-технічну базу.

Нагадаємо, в області наприкінці року запустили мережу добровільних пожежних дружин. Пілотний проект, вартістю в 2,6 млн грн, реалізували впреше в Україні у співпраці місцева влада, рятувальники області та Рада Європи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme