UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Швейцарські вчені друкують органи людини за лічені секунди

Нова технологія дозволяє друкувати людські внутрішні органи на 3D принтері не ставлячи під загрозу життєздатність клітин
 

Швейцарські вчені друкують органи людини…

На фото: модель легеневої артерії миші, отримана з використанням нового методу об'ємного біодруку

Science Daily розповідає про досягнення в області передовіх технологій, повідомляє Depo.Хмельницький.

Метод друку полягає в тому, що на особливу "суміш" з клітин і фіксуючого матеріалу по черзі з різних боків подається лазер з різною проникаючою здатністю зі спеціального проектора, який "показує" лише певну частину 3D моделі, яку видно з "точки зору" цього проектора. У промені проектора тканини тверднуть. Так відбувається до тих пір, поки весь майбутній орган не буде "висвітлений".

Команда вчених з лабораторії прикладних фотонних пристроїв (Laboratory of Applied Photonics Devices, LAPD) в Швейцарії заявила, що використання такого методу дозволило їм створювати складні форми тканин в біосумісним гідрогелю зі стовбуровими клітинами. Більш того, з цих тканин можна формувати органи з розвиненою кровоносною системою. Але саме приголомшливе тут в тому, що процес друку займає всього кілька секунд. Об'ємна друк може дозволити створити нові, функціональні органи за короткий проміжок часу.

Вчені вже успішно (а головне, швидко) надрукували тканини серцевого клапана, меніска, легеневої артерії і стегнової кістки. Більш того, надруковані тканини і органи також можуть бути використані для створення взаємопов'язаних структур на зразок печінки і жовчного міхура.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme