UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Школярам на уроках можна не вдягати маски, та обмеження будуть

Затверджено рекомендації закладам освіти для роботи з 1 вересня

Школярам на уроках можна не вдягати маск…

Це передбачено в постанові головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка про тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти, передає Depo.Хмельницький.

Згідно з постановою, зокрема, керівник навчального закладу зобов'язаний розробити такий маршрут пересування учнів і графік їх навчання, щоб задіяти всі можливі входи до приміщення і запобігти скупченню людей.

Допуск батьків і осіб, які супроводжують дітей, до приміщення школи буде заборонений, за винятком осіб, які супроводжують учнів з інвалідністю.

Перед початком занять педсклад зобов'язаний опитати учнів щодо їхнього самопочуття для виявлення можливих симптомів респіраторного захворювання.

У разі виявлення таких ознак і за відсутності батьків учень має бути ізольований у спеціально відведеному приміщенні, його батьки або законні представники повинні бути поінформовані, вони мають прийняти рішення про направлення учня до медустанови.

Крім того, постанова головного санітарного лікаря передбачає, що навчальний процес у школах має бути організований так, щоб мінімізувати пересування між навчальними кабінетами й аудиторіями.

У розкладі також має бути передбачена можливість різного часу початку, завершення занять і перерв для різних класів і груп.

Постанова передбачає також раціональне використання всіх запасних виходів із навчального закладу, використання розмітки на підлозі для полегшення організації двостороннього пересування коридорами, відведення зон переміщення для різних вікових категорій.

Документ забороняє використовувати багаторазові рушники та зобов'язує проводити 10-хвилинне провітрювання приміщення після кожного уроку.

Крім того, забороняється організація харчування учнів за типом "шведського столу" та шляхом самообслуговування. Відстань між столами має становити щонайменше 1,5 м, розміщуватися за столом дозволяється щонайбільше чотирьом особам.

Передбачається, що в закладі освіти має бути запас засобів індивідуального захисту на п'ять робочих днів. Крім того, керівник закладу зобов'язаний організувати централізований збір використаних засобів індивідуального захисту та паперових серветок в окремі контейнери з кришками й поліетиленовими пакетами для подальшої утилізації, згідно з договором на вивезення твердих побутових відходів.

У всіх приміщеннях закладу освіти мають бути обладнані місця для обробки рук антисептиками.

Нагадаємо, карантин затягнувся до кінця літа.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"