UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Шевченко в емалі та фініфті: Хмельницький митець оздоблює "Кобзарі" (ФОТО)

Іван Юрков створив колекцію з чотирьох десятків "Кобзарів", оздобивши їх в унікальних техніках

Шевченко в емалі та фініфті: Хмельницьки…

Відомий подільський художник-емальєр Іван Юрков створив колекцію з чотирьох десятків "Кобзарів", оздобивши їх в унікальних техніках емалі та фініфті, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

Кожна книга роботи Івана Юркова - шедевр, адже прикрашена мотивами шевченкових творів у картинах з емалі.

Аналогів подібного, за словами майстра, не існує. Вдихаючи в старі книги нове життя, він робить їх справжнісінькими раритетами.

"Якось товариш подарував мені захалявну книжечку Тараса Шевченка. - пригадує Іван Михайлович. - Я довго дивився на неї, гадаючи, як би її оздобити, щоб книга мала яскравіший вигляд. Тоді я уже професійно працював в техніці емалі, тож подумав, що можна застосувати її і в оформлені книги. Перша робота вдалася."

Згодом автор почав шукати старі видання Шевченка, скуповував їх на "блошиних" ринках і "одягав" в емаль.

Найстаріше видання з колекції Івана Юркова - з 1939 року.

За словами художника, мотивами для оздоблення перших "Кобзарів" ставали картини, намальовані самим Шевченком.

"Я відтворював їх в емалі такими, якими зобразив Шевченко на папері. Потім почав створювати свої - за мотивами його творів. Усі портрети на "Кобзарях" - мініатюри в техніці фініфті - автопортрети Шевченка. Це досить тонка робота. Емаль доводиться запікати чотири рази. П'ятий - останній - при температурі 780 градусів," - розповідає про роботу митець.

Корінний буковинець, він навчався у Вижницькому училищі прикладного мистецтва. Там, каже, і побачив вперше шматок емалі. Уже пізніше, задумався над тим, щоб відродити давнє емальєрне мистецтво на Поділлі. Нині він один з небагатьох художників в Україні, хто створює картини в цій техніці.

Свої картини, дотримуючись сталих традицій, художник створює у техніці перегород частої емалі та за основу використовує лише мідь, срібло й золото.

Художник мріє створити в місті музей емалі та школу, де міг би навчати цьому мистецтву дітей. Також, зізнається, при нагоді планує "одягти" в емаль книги Лесі Українки та Івана Франка.

Нагадаємо, днями в Хмельницькому обласному художньому музеї відбувся творчий вечір, присвячений 204-й річниці з дня народження українського пророка і мислителя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme