Що твориться на селах Хмельниччини

Посадовці на розширеній колегії говорили про стан розвитку сільських територій області

У 1433 сільських населених пунктах проживає понад 542 тисяч осіб або 42,9% усього населення об­ласті. Вже утво­рено 51 об’єднану територіальну громаду, до яких увійшло 372 на­се­лених пункти або 61% до їх загальної кількості. Про це йшлося на колегії ОДА, передає Depo.Хмельницький.

Як рятувати, а точніше - розвивати ці території й говорили на розширеній колегії ОДА. Говорили про зроблене, озвучували цифри та переймалися проблемами селян, їх зайнятістю та покращенням соціального захисту.

У сільському господарстві зайнято 20,7 тис. осіб, а середньомісячна зарплата – 8373 грн. З початку року на селах створили загалом 172 нових робочих місця, впровадивши 31 інвестиційний проект: у галузі рослин­ництва – 4, тваринництва – 15, харчової та переробної промисловості – 13. Цьогоріч за оренду земельних часток (паїв) по області нараховано понад 2,3 млрд грн орендної плати.

"Забезпечено роботою 8,9 тис. мешканців сільської місцевості (у тому числі 6,1 тис. осіб з числа зареєстрованих безробітних). Започаткували власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 16 сільських безробітних. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного соціального внеску працевлаштовано ще 132 таких безробітних," - прозвітував директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Омелянюк.

В області діє Програма розвитку агропромислового комплексу Хмель­ницької області на 2017-2021 роки, відповідно до якої прийнято 444 заявки. На підтримку тваринництва, виділено кошти з Кам’янець-Подільського – 40 тис. грн та Хмельницького – 72 тис. грн районних бюджетів. Волочиською міськрадою у 2019 році на підтримку сільськогосподар­ських товаровиробників використано 40 тис. грн, Летичівською селищною – 34 тис. гривень.

Красилівська міськрада реалізовує проект секторальної підтримки "Продукція із сільського двору до міської оселі: система доставки сільськогосподарської продукції у межах Хмельницького регіону".

Одним із перспективних напрямів розвитку Хмельниччини в облдержадміністрації все ще вважають сільський зелений туризм. В області функціонує 56 агроосель, які надають послуги із сільського зеленого туризму.

У 2019 році продовжено упровадження проектів "Створення туристично-інформаційного центру на території курортної зони селища Сатанів Горо­доць­кого району Хмельницької області" та "Створення туристично-рекреаційної зони "Сквер Потоцьких" у селищі Антоніни Красилівського району Хмель­ницької області", за рахунок коштів держбюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Нагадаємо, середня номінальна заробітна плата штатного працівника в економіці області у серпні становила 8617 грн.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький