UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Що сталося на Хоморі: Версія екологів щодо мору риби

Першочергова версія - порушення експлуатації гідро-технічної споруди

Що сталося на Хоморі: Версія екологів що…

Природоохоронці області з метою оперативного реагування на факт загибелі водних живих ресурсів на річці Хомора, який стався наприкінці минулого тижня, провели обстеження річки до межі Житомирської області та відібрали проби поверхневих вод в рамках моніторингу для відповідних досліджень, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби відомства.

"Разом з працівниками поліції зафіксували загибель водних живих ресурсів на річці Хомора починаючи від водосховища в місті Полонному ("Гамарня" – поверхневий водозабір), - кажуть в Держекоінспекції області. - За попередньою інформацією, даний факт пов'язаний з порушенням експлуатації гідро-технічної споруди, що призвело до різкого зниження рівня води у водному об’єкті."

Крім того, визначили вміст розчиненого кисню у воді, який у шести контрольних створах коливався від 0,5 до 8.1 мгО/дм3. Найнижчий вміст (0,5 мгО/дм3) розчиненого кисню спостерігався у пробі воли, що була відібрана у створі на межі Хмельницької та Житомирської областей. У контрольному створі 500 м. вище випуску №1 ТОВ "ПКПФ-Україна" вміст розчиненого кисню дорівнював 5,9 мгО/дм3 при нормативі не менше 6 мгО/дм3. Дослідження тривають.

За фактом загибелі водних живих ресурсів екологи рахують збитки та передають матеріали до правоохоронних органів з метою встановлення винних та притягнення їх до відповідальності.

"Сьогодні інспектори продовжують обстеження Хомори з метою моніторингу стану річки та встановлення причин загибелі водних живих ресурсів, що сталась на території Житомирської області 31 серпня цього року," - додають природоохоронці.

Нагадаємо, днями у Полонному рибінспектори зафіксували мор риби у Хоморі. Поблизу дамби плавали мертві карасі, щуки та лящ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook