Ще одну фортифікаційну споруду розкопали в Кам'янці

Фрагмент рову та валу виявили на глибині понад п'ять метрів від рівня сучасної денної поверхні Північного бастіону замку

Під час проведення протиаварійних робіт на пошкодженому мурі Північного бастіону Кам'янець-Подільської фортеці археологи знайшли фрагмент давньої фортифікаційної конструкції, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби мерії.

Фахівці Кам'янець-Подільської археологічної експедиції й співробітники музею-заповідника виявили знахідку в північно-західному куті Північного бастіону. За словами директора Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександра Заремби, фрагмент рову та валу, висотою 1,3-1,5 м від рівня сучасної проїжджої частини вулиці Замкової, виявили на глибині понад 5 м від рівня сучасної денної поверхні Північного бастіону замку.

"Основу валу складав чорнозем з вкрапленнями обмазки та гравію з фрагментами глиняної обмазки, гравію, деревного вугілля та уламками посуду чорноліської культури (ІХ-VIII ст. до н.е). Шар ІХ-VIII ст. до н.е. в основі валу зберігся на висоті 0,4-0,6 м і не містив сторонніх артефактів. Зовнішня поверхня валу була вкрита горілим шаром глини. У верхній частині валу збереглася стовпова яма від дерев'яного частоколу. Під валом залягав потужний шар трипільської культури V-III тис. до н.е. Над валом простежуються стратиграфічні нашарування конструктивних перебудов замку у період середини XVI – початку ХІХ ст," - каже він.

Археологи припускають, що спорудження валу з частоколом можна відносити до ІХ-VIII ст. до н.е. Також історики гадають, що в даній частині замку існувала оборонна конструкція за часів Трипільської культури, Чорнолісся та давньоруського часу. Не виключено, що укріплення використовувалось у період XIV – першої половини XVI ст. Для однозначного датування та інтерпретації виявленого рову та валу потрібні дослідження об'єкту більшою площею.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький