Шарій і Гени: Які партії отримають гроші з українського бюджету (ІНФОГРАФІКА)

За попередніми результатами парламентських виборів, такі одіозні політичні сили як "Опозиційний блок" і "партія Шарія" отримуватимуть гроші з держбюджету на наступний рік

Шарій і Гени: Які партії отримають гроші…

Так, згідно з законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції", авторами якого виступила чимала група депутатів включно з Юрієм Луценком, Сергієм Лещенком, Андрієм Парубієм та Вікторією Сюмар, на фінансування з держбюджету мають право партії, що отримали "не менше двох відсотків дійсних голосів виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному виборчому окрузі". 

Інші вимоги незначні - наприклад, потрібно вчасно звітувати, не чинити кримінальних правопорушень і використовувати кошти за цільовим призначенням. Себто, на статутну діяльність.

Це словосполучення визначено законом дещо туманно. Але зрозуміло, що бюджетні кошти можуть йти на, зокрема,  утворення і визначення повноважень органів партії, розробку документації, проведення партійних заходів, здійснення контролю, пише "Юридична практика". 

Спершу щорічний обсяг держфінансування статутної діяльності політичних партій становив 2% від мінімальної заробітної плати, помножену на кількість отриманих голосів. Втім, потім депутати змінили закон і почали використовувати для обрахунків прожитковий мінімум. 

Зараз суму фінансування вираховують наступним чином: 0,02% прожиткового мінімуму перемножають на кількість виборців, які взяли участь у голосуванні (14 718 556). Приблизний загальний бюджет -  597 млн.  З нього 10% "забирають" для партій, в яких дотриманий гендерний баланс (жінок принаймні третина у партії), тож залишається 537 млн.  За такими підрахунками, Опозиційний блок може отримати з держбюджету приблизно 17,2 млн грн на рік, партія Шарія - 12,35 млн. 

 

Depo.ua нагадує, які партії матимуть право на таку державну підтримку за попередніми підрахунками ЦВК. 

"Радикальна партія Ляшка" – 20,7 млн (3,87%)

Партія під назвою Українська радикально-демократична партія була утворена на Установчому з'їзді в місті Миколаєві 18 серпня 2010 року. На момент створення партії її очолював Владислав Теліпко. 8 серпня 2011 року новим лідером партії обраний позафракційний народний депутат України Ляшко, при цьому партію перейменовано в Радикальну партію Олега Ляшка. Партія висувала свого лідера на президентських виборах 2014 року, де він зайняв 3 місце. Також РПЛ була одним з фаворитів виборчих перегонів 2014 року і змогла створити у парламенті окрему фракцію.

Перша п'ятірка:

- Ляшко Олег Валерійович
- Галасюк Віктор Валерійович
- Лозовой Андрій Сергійович
- Маковецька Інга Степанівна
- Савка Іван Іванович

Програма партії

"Сила і честь" – 20,1 млн (3,74%)

"Сила і Честь" — українська політична партія, заснована у 2009 році, яку від заснування очолює політичний та громадський діяч Ігор Смешко. Партія діє на засадах демократичного консерватизму. "Сила і Честь" брала участь у виборах до Парламенту, що відбулися 26 жовтня 2014 року, під №23. На позачергових виборах 2019 року партія перебуває на межі подолання 5-відсоткового прохідного бар'єру.

Перша п'ятірка:

- Смешко Ігор Петрович
- Сотник Олена Сергіївна
- Чубаров Рефат Абдурахманович
- Мірошниченко Іван Володимирович
- Замана Володимир Михайлович

Програма партії

"Опозиційний блок" – 17,2 млн (3,22%)

Партію Опозиційний блок було утворено у 2014 році. Партію наповнили колишні соратники президента Віктора Януковича, який позбувся посади в результаті Революції гідності. За певними даними, назву партії та її первісну концепцію придумав громадянин США Пол Манафорт, який в той час консультував Януковича та Партію регіонів. Під час створення партію очолив колишній міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко. Але напередодні президентських виборів 2019 року у партії стався розкол: група Бойка-Льовочкіна приєдналась до Віктора Медведчука та Вадима Рабиновича в проекті "Опозиційна платворма - За життя". Натепер головою політради Опоблоку є Борис Колесніков.

Програма партії

Перша п'ятірка:

- Мураєв Євгеній Володимирович
- Вілкул Олександр Юрійович
- Кернес Геннадій Адольфович
- Труханов Геннадій Леонідович

- Бойченко Вадим Сергійович

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 12,4 млн (2,32%)

Всеукраїнське об'єднання Свобода зареєстрована в 1995 році. До лютого 2004 року мала назву Соціал-Національна партія України. Лідер партії Олег Тягнибок. Партія кілька разів ставала парламентською. Але у 2014 році не змогла подолати прохідний бар'єр і лише кілька мажоритарників представляють Свободу у нинішньому скликанні Верховної Ради. Має фракції та групи у багатьох місцевих радах.

Перша п'ятірка:

- Тягнибок Олег Ярославович
- Білецький Андрій Євгенович
- Ярош Дмитро Анатолійович
- Тарасенко Андрій Іванович
- Кошулинський Руслан Володимирович

Програма партії

"Партія Шарія" – 12,35 млн (2,32%)

Блогер Анатолій Шарій,  який називає себе журналістом-розслідувачем, працює з-за меж України. Він заснував партію власного імені і очолив її з 5 червня 2019 року. На президентських виборах підтримував висуванця Опозиційного блоку Олександра Вілкула. Сам Шарій не може бути кандидатом у депутати - його реєстрацію скасувала ЦВК. Але партія брала участь у виборах.

Перша п'ятірка:

- Шарій Анатолій Анатолійович (скасовано реєстрацію 03.07.2019 через порушення вимог статті 9 Закону)
- Бондаренко Ольга Олексіївна
- Бєлоглазова Антоніна Олександрівна
- Уллах Павло Ехсанович
- Євтухов Євгеній Анатолійович

Програма партії

"Українська стратегія Гройсмана" – 11,7 млн (2,19%)

Ще одна нова партія, яку очолює нинішній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Про створення партії було офіційно оголошено через кілька днів після інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Партія не вступала у жодні об'єднання, але веде в Раду багатьох представників партії Народний фронт Арсенія Яценюка та членів Кабміну.

Перша п'ятірка:

- Гройсман Володимир Борисович
- Гриневич Лілія Михайлівна
- Саєнко Олександр Сергійович
- Джапарова Еміне Айяровна
- Нищук Євген Миколайович

Програма партії

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme