UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Село з Дунаєвеччини має шанс стати неймовірним

Стартувало онлайн-голосування IV Всеукраїнського конкурсу "Неймовірні села України 2019"

Село з Дунаєвеччини має шанс стати неймо…

Село Лисець, що на Хмельниччині, бере участь у IV Всеукраїнському конкурсі "Неймовірні села України 2019", передає Depo.Хмельницький.

Всього на конкурс свої бізнес-плани подало 115 сіл України з усіх її областей. Серед них і село Лисець, що на Дунаєвеччині, яке здавна славиться своїми садами, майже по всій Україні знають лисецькі квашені яблука, чорнослив та узвар із сухофруктів. Малий бізнес має явну орієнтацію на вирощування, переробку та реалізацію продуктів садівництва та городництва. Ще у 30-х роках в Лисець приїжджали закупівельники, які закуповували чорнослив та сухофрукти місцевого виробництва для реалізації по всій Україні та території Радянського Союзу.

Село вперше бере участь у конкурсі. Кількість населення у 2018 р. — 815 осіб. Поблизу села в одній з ущелин каньйону річка Бобравка формує п’ятиметровий водоспад Бурбун, що впадає в невелике озеро. На території громади діє музей в місцевій школі та природний ентомологічний заказник "Бобровицький", заснований 1982 р. В селі працює 4 магазини, в двох можна придбати каву, чай та бутерброди. Для проживання — домогосподарства місцевих жителів.

В 2019 році запроваджено відкриття туристичних маршрутів на Дунаєвеччині. Село включено до одного з маршрутів "Повернення до джерел" з метою збільшення відвідуваності пам’ятки природи (водоспад Бурбун) туристами. В планах — облаштування оглядового майданчика та будиночків для ведення торгівлі продуктами місцевого виробництва.

Перемога у проекті сприятиме покращенню інфраструктури села, самозайнятості населення, розвитку туристичного потенціалу. Збільшиться відвідуваність туристами населеного пункту, облаштуються місця для торгівлі, що дасть можливість жителям здійснювати продаж продукції власного виробництва.

Сума загальних витрат проекту складає 100 тис. грн, з яких: 80 тис. грн — придбання 7 дерев’яних будиночків розміром 2х3 м, альтанки та дерев’яного туалету; 20 тис. грн — облаштування майданчика для ведення торгівлі (придбання щебеню та проведення робіт КП "Благоустрій"). Час на реалізацію проекту — 2 місяці.

У рейтингу Лисець зараз перебуває на 10 місці. Підтримати проеект можна на Агропорталі.

Нагадаємо, Меджибіж та Антоніни увйшли до топ-20 сіл України в 2017 році.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme