Селище з Хмельниччини увійшло до ТОП-5 щодо користування “Доступними ліками”

В області пацієнти отримали від своїх сімейних лікарів майже 140 тисяч рецептів за урядовою програмою

Селище Ямпіль Білогірського району увійшов до ТОП-5 селищ в Україні, що найактивніше користуються "Доступними ліками". Станом на 8 липня тут погашено 2 864 е-рецепти на розрахункову суму  223,3 тис. грн, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ОДА.

Станом на 10 липня на Хмельниччині пацієнти отримали від своїх сімейних лікарів 139 333 рецепти на медичні препарати за урядовою програмою "Доступні ліки". При цьому 114328 з них уже відпустили аптечні заклади області, що уклали договори з Національною службою здоров’я України. Це складає 82,05% від виписаних.

Програма в області працює успішно, і все більше мешканців можуть отримати необхідні їм ліки безкоштовно чи з доплатою. Область на 11 місці в країні за кількістю виписаних рецептів, і на 6 – за кількістю відпущених. Програмою користуються не лише містяни а й жителі сільської місцевості, адже за даними НСЗУ, 92 тисячі рецептів виписали в містах  і 47 – в селах та селищах.

Нагадаємо, на початок року більше 300 тисяч жителів Хмельниччини скористалися "Доступними ліками". Сама програма почала діяти в Україні 3 квітня 2017 року. Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький