UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Щорічно на Хмельниччині у воді гинуть до сотні людей

Більшість трагічних випадків стаються у не відведених для купання місцях. В області лише два пляжі готові до сезону

Щорічно на Хмельниччині у воді гинуть до…

В облдержадміністрації проаналізували основні причини загибелі людей на воді, недоліки у роботі із запобігання нещасним випадкам на водних об'єктах, а також говорили про стан підготовки пляжів області до літнього сезону, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту ОДА.

За словами заступника голови ОДА Володимира Кальніченка, основними причинами загибелі є порушення елементарних правил поведінки на воді, купання в стані алкогольного сп'яніння, купання у не відведених для цього місцях, заплив на великі відстані та переохолодження. Майже усі трагічні випадки на воді трапляються на водоймах, що непристосовані для масового відпочинку людей: на ставках 4 випадки та 8 випадків на річках.

За статистикою щорічно в області на воді гинуть від 50 до 70 людей в тому числі діти. В минулому році на водних об'єктах області внаслідок утоплення загинуло 50 осіб, з них 2 дітей. Найбільше - у Славутському районі - 6 осіб, Кам'янець-Подільському районі та місті Хмельницький - по 5 осіб, Красилівському та Летичівському районах - по 4 особи та по 3 особи у Білогірському та Дунаєвецькому районах.

Уже з початку цього року на водних об'єктах області загинуло 23 особи (у Ізяславському та Кам'янець-Подільському районах - по 3 особи, по 2 особи в місті Хмельницькому, Городоцькому, Летичівському, Полонському та Чемеровецькому районах, по 1 особі в Дунаєвецькому, Волочиському Славутському, Старокостянтинівськоому, Хмельницькому районах містах Нетішин та Ізяслав), що на 6 осіб більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Випадки загибелі повторюються практично в одних і тих же районах та містах і як правило на водоймах, які необладнані для купання.

У Летичеві, де на території населеного пункту на річці Південний Буг розташоване Новокостянтинівське водосховище загальною площею понад 13,3 км2, проте, місце відпочинку не визначено та не обладнано згідно вимог, рятувальний пост не виставлено, хоча, біля водойми функціонує Летичівська комунальна аварійно-рятувальна служба на воді.

Також на річці Дністер у Камянець-Подільському та Новоушицькому районах кількість баз відпочинку збільшилась, а кількість обладнаних місць відпочинку на воді нажаль ні.

Із більше 2 тисяч ставків, розташованих на території області, лише шоста частина укомплектована первинними засобами порятунку. При цьому вартість обладнання одного рятувального поста становить максимум 5 тисяч гривень.

Посадовці засвідчують недостатню роботу органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств, установ, власників та орендарів водойм щодо організації відпочинку людей на водних об'єктах та належної інформаційно-роз'яснювальної та профілактичної роботи серед населення щодо безпечних правил поводження на воді та поблизу водних об'єктів.

На сьогодні в області зареєстровано 13 місць масового відпочинку на воді, а саме, в містах Хмельницький, Красилів, Славута, Полонне, Нетішин, Ізяслав, Старокостянтинів та в районах Летичівському (с. Головчинці), Новоушицькому (с.Рудківці), Волочиському (с. Вільшани) і 3 в Кам'янець-Подільському районі (в селах Велика Слобода та Гораївка). У зв'язку з закінченням договору оренди припинив діяльність пляж в с. Устя Кам'янець-Подільського району (база відпочинку "Смотрич").

У Славутському, Старосинявському, Віньковецькому, Білогірському, Дунаєвецькому, Чемеровецькому, Теофіпольському, Шепетівському, Деражнянському та Городоцькому районах питанням організації місць масового відпочинку людей на водних об'єктах практично не займаються, посилаючись на те що водні об'єкти на їх території не відповідають санітарним нормам.

Всі населенні пункти, де відсутні аварійно-рятувальні формування, мали б укласти договір із аварійно-рятувальними формуваннями.

Наразі взагалі не укладено жодних угод на рятування: м.Кам'янець-Подільський, Волочиським, Городоцьким, Кам'янець-Подільським, Білогірським, Віньковецьким, Теофіпольським, Чемеровецьким та Ярмолинецьким районами.

Також представники місцевої влади мають вжити необхідних заходів, щоб змусити власників та орендарів водних об'єктів що отримали дозвіл на спецводокористування, заборонити купання людей в необладнаних місцях а у разі неможливості забезпечити розгортання рятувального поста з числа рятувальників, які пройшли підготовку за програмою "Плавець-рятувальник" та забезпечити його необхідним рятувальним спорядженням.

Говорили посадовці й про дотримання санітарного законодавства та про стан підготовки пляжів до літнього сезону.

На сьогодні в області зареєстровано 12 пляжів у 7-ми районах та 2-х містах області, до обстеження яких залучаються фахівці державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби області:

1. Волочиський р-н с.Вільшани - пляж "Ровесник";

2. Кам'янець-Подільський р-н с.Велика слобода - пляж "Дністровська рів'єра";

3. Кам'янець-Подільський р-н с.Велика слобода - пляж "Дві ріки";

4. Кам'янець-Подільський р-н с.Гораївка - пляж "Бакота";

5. Кам'янець-Подільський р-н с.Устя - пляж "Смотрич";

6. м.Красилів - пляж "Левада";

7. Летичівський р-н с.Головчинці;

8. м.Полонне - пляж відпочинку;

9. м.Старокостянтинів - пляж "Русалонька";

10. м.Славута - міський пляж;

11. м.Нетішин - міський пляж;

12 .м.Хмельницький - міський пляж.

Пляж може офіційно розпочати свою роботу лише за наявності комісійно підписаного Паспорту, який видається власнику за позитивними результатами комісійного обстеження та при наявності лабораторних досліджень води, піску, грунту.

Відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, пляж має бути забезпечений достатньою кількістю урн для сміття, контейнерів для зберігання побутових відходів, необхідною кількістю громадських вбиралень, з розрахунку одне місце на 75 відвідувачів. На території пляжів мають бути встановлені фонтанчики з підведенням до них питної води, призначеної для споживання людиною, яка б відповідала санітарно-гігієнічним вимогам.

За словами очільника Головного управління Дердпродспоживслужби в області Ігоря Баланюка, для проведення поточної дезінфекції роздягалень, вбиралень, тощо власники (балансоутримувачі) пляжів повинні забезпечити наявність достатньої кількості мийних та дезінфікуючих засобів, дозволених до застосування в Україні.

Щорічно на пляж потрібно підсипати чистий пісок, та не рідше одного разу на тиждень проводити механізоване рихлення його поверхневого шару, з видаленням зібраних відходів.

На сьогодні власники пляжів та керівники окремих районів не ініціюють питання проведення обстежень територій пляжів, що свідчить про їх неготовність до початку роботи у літній сезон.

Станом на початок літа комісійно підписано документи лише на 2 пляжі у Нетішині та Полонному. За зверненням власників проведені обстеження пляжів у Хмельницькому та Старокостянтинові. Надано ряд пропозицій щодо їх облаштування. Враховуючи результати проведених лабораторних досліджень води питних фонтанчиків, водойми, піску, грунту, та виконання вимог наданих пропозицій, вирішується питання надання дозволу на початок їх роботи.

Посадовець підкреслив, що з метою постійного стеження за епідемічною безпекою на пляжах, їх власникам необхідно постійно та періодично, не рідше 1 разу на 10 днів проводити лабораторні дослідження води відкритих водойм.

На сьогодні, результати проведених моніторингових лабораторних досліджень води відкритих водойм, піску, грунту в рекреаційних місцях (11 пляжів, крім Головчинець) свідчать про відсутність перевищень нормативних показників у відібраних пробах.

Довідково. На території області протікає 3733 річки, 211 з них довжиною більше 10 км. В басейнах річок розташовано понад 2709 ставків та 51 водосховище, загальною площею водного дзеркала 28,8 тис. гектарів.

Нагадаємо, у Хмельницькому цієї зими міський пляж перетворився на паркову біля торгового цетру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme