ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Самоврядування в стилі манга: У Хмельницькому готують статут міста у коміксах (ФОТО)

Статут-комікс орієнтований на молодь, яка не любить читати об'ємні документи, але легко сприймає візуалізовану інформацію

Depo.
7 грудня 2018 15:52
ФОТО: depo.ua

Містяни матимуть книжечку у формі японського коміксу - таким чином автори проекту намагаються статут обласного центру зробити доступним для сприйняття молоді, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

Як розповів директор Агенції сталого розвитку Олег Демчук, статут-комікс буде перш за все орієнтований на молодь 16-17 років, які не полюбляють читати об'ємні документи, але гарно сприймають візуалізовану інформацію.

"У нас немає задачі повністю весь статут міста винести на цих сторінках. Наша ідея - привернути увагу до статуту, показати дітям, що він у нас є. Там буде лише кілька основних ключових тез статуту у формі діалогів, - ділиться він ідеєю. - Видання вийде тиражем в тисячу примірників, які ми плануємо роздати учням Хмельницького."

Як повідомляють ініціатори проекту, інформація зі статуту для легшого сприйняття буде замінена простими словами. Автором коміксів є студентка Хмельницького національного університету Таїс Яневич.

"У нас є більше двох десятків картин. Хочемо подати також фотографію сесійної зали, дати довідку що таке місцева рада, - додає Олег Демчук. - Ми будемо щасливі, якщо комікс зацікавить учнів і приведе їх до повної версії статуту міста."

Статут Хмельницького у коміксах манга планують видати через два місяці. У ньому в скороченій формі будуть висвітлені основні положення статуту, такі як: форми здійснення місцевого самоврядування, загальні засади діяльності посадових осіб та органів місцевого самоврядування, гарантії місцевої влади перед громадянами тощо.

Нагадаємо, торік у Хмельницькому ухвалили нову редакцію статуту територіальної громади і затвердили стратегію розвитку міста до 2025 року.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook