UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сам собі пожежник: Як власноруч загасити авто

Надзвичайники дають покрокову інструкцію що робити, коли загорілася машина

Сам собі пожежник: Як власноруч загасити…

На жаль, загоряння в автомобілі далеко не рідкісне явище, особливо, якщо не стежити за станом авто та нехтувати правилами безпеки. Машина може загорітися з низки причин: через несправність електропроводки, гальмівної системи, перегрів двигуна, або ж через несправність рухомих вузлів і деталей автівки.

"Автомобіль повністю вигорає за двадцять хвилин. До того ж достатньо лише п’яти хвилин, щоб ушкодження для автівки були фатальними, - кажуть рятувальники. - Найчастіше спалахує у моторному відсіку. Розпізнати загоряння можливо за ознаками виділення тепла або диму."

Якщо ж автівка загорілася, діяти слід швидко й обережно, адже є лише лічені хвилини, аби загасити полум’я на початковій стадії.

Перші кроки

- вимкнути запалення, з’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль;

- вивести пасажирів зі сторони, протилежної від бака з пальним;

- зателефонувати до Служби порятунку за номером "101";

- приступити до гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;

- пальне, у разі його витоку чи пролиття, необхідно загасити в першу чергу, подаючи струмінь з вогнегасника знизу вверх;

- якщо загорілося під капотом, слід підняти кришку одразу направивши струмінь вогнегасника в підкапотний простір, адже інтенсивність горіння при піднятті капота посилюється;

- гасити вогонь слід з навітряної сторони, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я;

- для гасіння пожежі можна скористатися підручними засобами, як, наприклад, кошма або пісок.

"Якщо ви водій і проїжджаєте повз палаючий автомобіль, не будьте байдужими, зупиніться у безпечному місці і допоможіть загасити пожежу, - просять ДСНСівці. - А наявність вогнегасника в автомобілі є обов’язковою, адже у разі небезпеки він може врятувати ваш автомобіль, а іноді й життя."

Профілактика загорань

Аби не сталося пожежі в машині необхідно дотримуватись найпростіших правил пожежної безпеки, стежити за справністю автомобільного електрообладнання, паливного відсіку двигуна, перевозити горючі речовини тільки в щільно закритих контейнерах.

Варто й навчитися користуватися вогнегасником заздалегідь, перевіряти його справність та терміни перезарядки.

Класичним стане порошковий вогнегасник. Ним можна гасити будь-які займисті речовини, а також електроприлади під напругою. Для легкового автомобіля достатньо вогнегасника об’ємом до двох літрів, який бажано купувати тільки в спеціалізованих магазинах, перевіряючи наявність документів.

Вогнегасник повинен лежати так, щоб у разі надзвичайної ситуації мати до нього вільний доступ, наприклад під переднім сидінням.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme