ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів

Національна академія прикордонних військ вручиила першокурсникам пагони і заодно посилила бойову підготовку у ВИШі
Depo.
16 серпня 2015 14:59
ФОТО: depo.ua
Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів
Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів

На цей навчальний рік в прикордонну академію взяли чи не вдвічі більше курсантів, аніж традиційно, повідомляє Depo.Хмельницький.

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 1

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 2

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 3

Важке проходження ЗНО цьогорічними випускниками, аж ніяк не позначилося на серйозності конкурсу при вступі в Національну  академію прикордонних військ Україні ім. Б.Хмельницького.

Це єдиний в країні профільний навчальний заклад, в якому готують офіцерів-прикордонників. Відтак на брак абітурієнтів тут не жалілися й цього разу.

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 4

Не відлякав молодь і надто вже бойовий вишкіл. Теперішні курсанти суттєво робитимуть акценти на практично-тактичних навчаннях, максимально наближених до тих, в яких перебуває сьогодні прикордонна служба.

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 5

"Прикордонник перший зустрічає ворога, він перший зустрічається з агресією і останнім видворяє агресора,  відновлює наші державні кордони", - каже  ректор НАПВУ ім.Б.Хмельницького і полковник Олег Шинкарук.

Події, що відбулися в Криму та те, що відбувається зараз на Сході країни, внесли суттєві зміни в навчальні плани Академії. Певним чином і помінялися статус і вимоги до теперішнього прикордонника.

Ректор так характеризує теперішній образ свого підопічного: "Він повинен вміти стріляти зі всіх видів зброї. Сьогоднішній прикордонник і танкіст, і десантник. Прикордонник повинен вижити, вистояти, зробити так, щоб не лише вижив його підрозділ, а й виконав бойову задачу". 

Відтак, до навчальних програм додано більш посилинне навчання зі стрільби з різних видів, як і індивідуальних, так і групових. Більше також і прикладної тактики. 

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 6
Цьогоріч кожен шостий новопосвячений курсант - дівчина. Півсотні юнок не мають ніяких пільг, однак виконують завдання не гірше хлопців.

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 7

"Трішке важко дівчатам, але вони справляються - молодці. Та найголовніше, що вони розуміють, що від них вимагається", - ділиться першими враженнями від курсу молодого бійця курсовий офіцер Дмитро Масловський.

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 8

А ректор Олег Шинкарук щиро вірить: "Пройдуть роки і ці курсанти змінять курсантські пагони спочатку на лейтенантські, а потім може хтось на полковницькі чи генеральські. Бо ж з-поміж 10 тисяч наших випускників Академії вже є генерали".

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 7

Цього ж дня склали присягу і майже 80 випускників військової кафедри при НАПВУ.

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 8

А оперативно-бойова прикордонна прокуратура "Хмельницький 1" шостої хвилі мобілізації продемонструвала юним курсантам високопрофесіоналізм і бойову виправку.

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 9

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 10

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 11

Ряди прикордонників поповнилися сотнями курсантів - фото 12

Новини про прикордонників та їх Альма-матер читайте на khm.depo.ua.