Роботодавці Хмельниччини сплатили торік майже п'ять млрд грн ЄСВ

В області єдиний соціальний внесок сплачують понад 114 тисяч юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують працю найманих осіб

За 2018 рік роботодавці Хмельниччини сплатили 4 мільярди 846 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, повідомили Depo.Хмельницький в ДФС області.

У порівнянні з попереднім періодом сплата ЄСВ зросла на 1 понад мільярд гривень, темп росту надходжень становить 127%.

В області єдиний соціальний внесок сплачують понад 114 тисяч юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують працю найманих осіб. Протягом 2018 року роботодавцями подано 66 тисяч повідомлень про прийняття на роботу за 115 тисяч працівників, половина із зазначеної кількості додалася протягом трьох останніх місяців.

"Відповідно до чинного законодавства на гідне пенсійне забезпечення можуть претендувати лише особи, які сплачували єдиний внесок. Загалом порушення платіжної дисципліни окремими роботодавцями тягне за собою не лише ненадходження коштів на соціальні виплати, а й свідоме ігнорування прав найманих працівників," - зазначає заступник начальника ГУ ДФС у Хмельницькій області Тетяна Процюк.

Посадовиця підкреслила, що використання неоформленої праці - не лише порушення вимог чинного законодавства, а й позбавлення прав громадян на соціальний захист.

Нагадаємо, наприкінці року Кабінет міністрів України затвердив нові пропорції єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький