Рік милосердя Папа Франциск відкрив з українською іконою
Ікону Богородиці “Милосердя двері” привезли спеціально на прохання Святішого Отця Франциска
Ярославська ікона “Милосердя двері” вважається чудотворною та коронована коронами святого Папи Івана Павла ІІ 1996 року, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на медіапортал української діаспори VIDIA.
Українську стародавню ікону привезли у Ватикан з польського міста Ярослав.
Подарована нещодавно Главою УГКЦ Святославом (Шевчуком) офіційному проповіднику Папського дому Раньєро Канталамессі копія стародавньої української ікони Богородиці, яка називається “Милосердя двері”, стала надзвичайною нагодою і викликала побажання Папи Франциска, щоб її оригінал прибув до Ватикану на відкриття Ювілейного Року милосердя.
Приїзд з такої нагоди ікони, яку шанують як у Західній, так і у Східній традиції, є особливо символічним і спонукає усіх християн до єдності заради милосердя та миру.
Ікону спільно зустрічали Посол України Тетяна Іжевська та Посол Польщі Пьотр Новіна-Конопка, а також представники Ватикану.
Довідково. Образ Богородиці та Ісуса Христа, який датується ХVІІ ст., походить з собору Української греко-католицької церкви у польському місті Ярослав.
Ярославська ікона “Милосердя двері” вважається чудотворною та коронована коронами святого Папи Івана Павла ІІ у 1996 р. Копія зазначеної ікони є також в Аргентині, у храмі, в якому колись працював український священик, єпископ Степан Чміль, який був духовним наставником Хорхе Маріо Берґольйо, теперішнього Папи Франциска.
Дивовижним фактом є і те, що свого часу ікона “Милосердя двері” залишилася єдиним вцілілим образом після пожежі у храмі.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький